LOKOMOTIVA - DINAMO 1-2

Sluga odolijevao, Soudani ipak zabio i asistirao za pobjedu

Direktno.hr

17.04.2015. u 19:21

Ovo je bila utakmica s trojicom padobranaca na terenu. Pritom ne mislimo da trojica igrača zaostaju kvalitetom, već su se na travnjak doslovno spustili – padobranci. Bio je to dio pomalo svečarskoga ugođaja kojim je Lokomotiva neposredno uoči dvoboja protiv Dinama u 29. kolu MAXtv Prve lige obilježila potpis unosnoga sponzorskoga ugovora s jednom našom tvrtkom. Ipak, Dinamo joj je pokvario ugođaj pobijedivši 2-1.

Machado je u 53. minuti povukao polukontru po lijevoj strani, ubacio na "drugu stativu", a Soudani neometan zakucao loptu pod prečku. Na 2-0 povisio je Henriquez koji je, nakon sjajnoga soudanijeva ubačaja s desne strane, s pet metara bez poteškoća skrenuo loptu u mrežu. Lokomotiva je smanjila u 77. kad je Marić dojmljivom loptom izgurao Rukavinu pred vratara Eduarda i pritom nesebično asistirao Gržanu koji je ugurao loptu u praznu mrežu.

Vratar domaćih Simon Sluga dvaput je „čupao“ loptu ispod grede, Ognjen Vukojević uzdrmao je gredu....

Maţel je u 11. minuti projurio desnom stranom, a nakon proigravanja s Henriquezom, lopte se dočepao Ćorić, snažno opalio sa sedam metara, a Sluga izbio loptu ispod prečke. Na jednak je način Lokomotivin vratar „poletio“ i osam minuta kasnije kad se Pivarić stuštio s lijeve strane i snažno pucao sa šest metara. Opet je lopta letjela pod gredu i opet je Sluga gimnastičkom akrobacijom spriječio pogodak.

Ćorić je nešto kasnije efektnom loptom proigrao Maţela, u nastavku akcije Ademi pucao, a obrana domaćih izbila loptu u korner. Nakon udarca iz kuta Vukojević je glavom pogodio prečku.

Ademi je u smiraju prvoga dijela oteo loptu suparniku, u zadnji ju čas spasio prije odlaska u aut, pretrčao pola terena po dužini i širini i sjajnom dugom loptom pronašao Soudanija na lijevoj strani. Ovaj ju je zavrnuo u sredinu, ali je Henriqiuez zakasnio za koju milisekundu...

Pjaca je u 64. minuti s lijeve strane izbio sam pred Slugu, ali je promašio vrata... Dvije minute kasnije Henriquez se othrvao Periću i u polukontri pucao malo pored stative.