KONFERENCIJSKA LIGA

Slovački klub koji je izbacio Hajduk iz Europe nije dobro prošao: Pretrpio težak poraz

jg

U prvoj utakmici posljednjeg pretkola Konferencijske lige nogometaši armenskog Noaha su na svom terenu u Abovjanu svladali slovački Ružomberok s 3:0 (1:0).

20.08.2024. u 21:02

Golove za domaće postigli su Gregorio (4), Manveljan (81-11m) i Aias (90+5). Uzvrat je sljedećeg tjedna u Slovačkoj. Podsjetimo, nogometaši splitskog Hajduka svoj nastup u kvalifikacijama Konferencijske lige završili su 0:1 (0:1) domaćim porazom od slovačkog Ružomberoka u uzvratnom susretu 3. pretkola.

Tada je utakmica u Slovačkoj završila bez pogodaka, a na Poljudu je jedini gol zabio Hajdukov Zvonimir Šarlija u petoj minuti, nespretnom reakcijom zatresao vlastitu mrežu. I u najavi utakmice bilo je naglašeno kako je Ružomberok najopasniji nakon udaraca iz kuta, a upravo nakon kornera gosti su i došli do gola.

Nakon što je njihov napadač bio najviši u skoku, lopta je pala u peterac gdje je Šarlija pokušao izbiti loptu, ali ju je zahvatio na način da je ona završila u samom kutu gola.

Hajduk tako ispao iz Europe

Hajduk je do kraja prvog poluvremena stvorio nekoliko odličnih prilika, ali ni Pukštas ni Livaja niti Banda nisu znali pronaći put lopti do mreže iza Fruhwalda. U drugom poluvremenu Ružomberok se povukao u "bunker" kojega Hajduk nije znao probiti.

Šok na Poljudu: Hajduk ispao iz Europe, Bijeli ispromašivali nevjerojatne situacije

Ostaje žal za ovakvim oproštajem Hajduka od Europe jer ga je u slučaju prolaska u 4. pretkolu očekivao dvoboj s armenskom Noom koja je uspjela izbaciti mnogo opasniji grčki AEK.