PRIVREMENO IZBILI NA PRVO MJESTO

Slavlje Zadra u gostima kod Cedevite Junior

bkk/h

Košarkaši Zadra slavili su s 94:78 (29:15, 29:27, 19:23, 17:13) na gostovanju kod Cedevite Junior u dvoboju 8. kola Lige za prvaka odigranom u zagrebačkom Domu sportova.

26.04.2023. u 20:16

Rezultatska neizvjesnost trajala je sedam i pol minuta, koliko je Zadranima trebalo da prvi put dođu do dvoznamenkaste prednosti. Cedevita Junior je uspjela pred kraj prvog poluvremena smanjiti zaostatak na pet koševa, ali je potom uslijedila serija gostiju koji su treću četvrtinu dočekali sa 16 koševa prednosti i održavali je na 10 ili više poena do kraja utakmice.

Arijan Lakić je s 18 koševa bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi. Juan Davis Jr. je ubacio 15, a Luka Božić 11 poena. Cedevitu je predvodio Vito Kučić s 28 koševa.

Zadar je privremeno izbio na vrh ljestvice s učinkom 24:6, a slijede ga Cibona s 24:5 i Split s 23:6. Cedevita Junior je na četvrtoj poziciji s 21:9. Furnir i Šibenka imaju učinak 13:16.

Zadrane za dva dana čeka prva utakmica četvrtfinala doigravanja u ABA ligi, u Beogradu kod Crvene zvezde, a u nedjelju će gostovati kod Cibone u predzadnjem kolu Lige za prvaka.