NBA

Sjajna večer Bogdanovića i Šarića; Houston srušio rekord

av/h

Bojan Bogdanović i Dario Šarić su sinoć opet odigrali odlične utakmice iako su njihove momčadi, Indiana Pacers i Minnesota Timberwolves doživjele poraze, a Houston Rockets su postavili novi NBA rekord po broju postignutih trica.

20.12.2018. u 10:04

Indiana Pacersi gostovali su u Torontu gdje su ih s 99-96 pobijedili domaći Raptorsi, a tricu za pobjedu domaće momčadi zabio je Fred VanVleet 25.9 sekundi prije kraja.

Toronto je u ovoj utakmici nadoknadio zaostatak od 17 koševa. Predvodio ga je Kawhi Leonard s 28 poena, 10 skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte. Pascal Siakam je dodao 17 poena uz sedam skokova, Greg Monroe 13 ubačaja i osam skokova.

Najbolji kod Indiane kojoj je ovo drugi poraz zaredom bio je Victor Oladipo s 20 ubačaja, a Bogdanović je bio drugi strijelac s 18 poena u 33 minute na terenu (šut iz igre 7/13, trice 3/6), pet skokova, jednom asistencijom i dvije ukradene lopte.

Minnesota Timberwolves su poraženi kod kuće, sa 129-123 nakon produžetaka su ih pobijedili Detroit Pistonsi. Najbolji strijelac Pistonsa bio je Blake Griffin koji je utakmicu završio s 34 ubačaja, a Reggie Bullock je ubacio 33.

Pogodak Andrea Drummonda, koji je ubacio 16 poena i upisao isto toliko skokova, u zadnjoj sekundi regularnog dijela utakmice odveo ju je u produžetke.

Najbolji kod Minnesote bio je Derrick Rose s 33 poena i sedam asistencija, dok je Robert Covington dodao 22. Dario Šarić je bio odličan, on je u 32 minute zabio 15 poena (šut iz igre 6/10, trice 2/5) i upisao šest skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Sinoć su na terene NBA istrčali još i Mario Hezonja i Ante Žižić dok Dragan Bender nije ulazio u igru za svoje Phoenix Sunse.

New York Knicks su doživjeli poraz u Philadelphiji gdje su ih sa 131-109 nadigrali domaći 76ersi. Joel Embiid je predvodio Sixerse s 24 koša i 10 skokova, što mu je 28. double-double ove sezone. Ben Simmons je stigao do svog četvrtog triple-doublea s 13 ubačaja, 11 skokova i 10 asistencija.

Tim Hardaway Jr. je bio najučinkovitiji u redovima New Yorka s 27 pogodaka, a Hezonja je u četiri minute igre upisao samo dva pogotka iz slobodnih bacanja i upisao jedan skok.

Charlote Hornets su kod kuće sa 110-99 bili bolji od Cleveland Cavaliersa, a do pobjede ih je vodio Kemba Walker s 30 ubačaja.

Cavalierse je predvodio Jordan Clarkson s 20 ubačaja, a Ante Žižić je u 16 minuta na terenu zabio sedma koševa (šut iz igre 3/4) uz četiri skoka i dva bloka.

Phoenix Suns su u gostima sa 111-103 pobijedili Boston Celtics kojima nije pomogao ni Kyrie Irving s 29 poena i deset asistencija.

Houston Rockets su sinoć postavili novi NBA rekord i to po broju postignutih trica na jednoj utakmici. U pobjedi od 136-118 nad gostujućim Washington Wizardsima Rocketsi su ubacili 26 trica iz 55 pokušaja.

James Harden je utakmicu završio s 35 poena, od čega je šest trica, Chris Paul je ubacio 21 koš uz osam asistencija, a Clint Capela 20 ubačaja uz 12 skokova. Najbolji strijelac Washingtona bio je Bradley Beal s 28 ubačaja.