LA LIGA

Sevilla svladala Leganes i učvrstila svoju poziciju na ljestvici

al/h

Nogometaši Seville svladali su domaći Leganes s 3:0 (2:0) u utakmici 33. kola španjolskog prvenstva.

30.06.2020. u 23:14

Dvostruki strijelac za Andalužane bio je Oliver Torres (23, 35), a za 3:0 je pogodio Munir El Haddadi u 82. minuti.

Sevilla je s 57 bodova učvrstila svoju četvrtu poziciju. Leganes je ostao na 25 bodova i pet kola prije kraja prvenstva gotovo samo ga još teorija može spasiti od pada među drugoligaše.

U prvoj utakmici Mallorca je kao domaćin nadigrala Celtu Vigo s uvjerljivih 5:1 (3:0), a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za pobjedničku momčad.

Budimir je postigao prvi i četvrti pogodak za Mallorcu. U 13. minuti je sigurno realizirao kazneni udarac, da bi u 52. minuti sjajno primio loptu, ušao u kazneni prostor s gostujućim braničem 'na leđima' i preciznim udarcem još jednom svladao vratara Blanca.

Preostali strijelci za Mallorcu bili su Cucho (27), Pozo (40) i Sevilla (60), dok je jedini pogodak za goste postigao Iago Aspas u 50. minuti iz jedanaesterca.

Mallorca je i dalje u zoni ispadanja s 29 bodova, ali je njen zaostatak za Celtom Vigo koja drži 17. mjesto sada smanjen na pet bodova.