ZAPAŽENA ULOGA HRVATA

SERIE A Brozović i Perišić asistirali u važnoj pobjedi Intera, Juve slavio u gradskom debiju

rj/h

Hrvatski nogometni reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović imali su zapaženu ulogu u 3:1 (2:0) pobjedi milanskog Intera protiv Bologne u susretu 10. kola talijanskog prvenstva.

06.12.2020. u 00:33

Perišić je bio asistent za prvi gol na utakmici kojega je postigao Lukaku (16), dok je Brozović asistirao Hakimiju (45) za 2:0.

Perišić je u 16. minuti ubacio s lijevog krila za Lukakua koji je iz prvog pokušaja promašio loptu, no iz drugog je snažnim udarcem zatresao suparničku mrežu. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Brozović je sjajnom parabolom kroz sredinu poslao loptu iza obrane Bologne gdje je utrčao Hakimi i smireno povećao prednost "crno-plavih".
U nastavku je Vignato (67) nakratko vratio nadu Bologni u pozitivan rezultat, no tri minute potom je Hakimi (70) nakon odličnog solo-prodora preciznim udarcem s više od 20 metara vratio Interu dva gola prednosti.

I Brozović i Perišić su odigrali čitav susret za Inter koji je stigao na drugo mjesto ljestvice s 21 bodom, dva manje od vodećeg Milana koji će u nedjelju gostovati kod Sampdorije, a jednim više od trećeg Juventusa koji je ranije u subotu u gradskom derbiju svladao Torino s 2:1 (0:1).

Torino je bio mnogo bolja momčad u prvom poluvremenu u kojem je stigao i do prednosti kada se N'Koulou (9) najbolje snašao u gužvi pred vratima Juventusa nakon kornera. No, pet minuta potom Zaza je promašio "zicer" za 2:0, da bi u završnici prvog dijela i atraktivan pokušaj Belottija prohujao preko grede. U nastavku je Juventus preuzeo inicijativu, no nije i stvarao prilike, ali je u sam smiraj utakmice stigao do preokreta. Prvo je McKennie (77) poravnao na 1-1, da bi Bonucci (89) pogodio za važna tri boda "zebri", oba gola postignuta su glavom i to nakon odličnih ubačaja Cuadrada.

Torino je nakon novog poraza ostao u zoni ispadanja, 18. sa šest bodova, dva manje od 17. Fiorentine. Bologna je, pak, u sredini ljestvice, 10. s 12 bodova.
U prvoj utakmici dana Lazio je u Ceseni svladao "domaću" Speziju s 2-1 (2-0). Rimljani su do prednosti od 2-0 stigli u prvom poluvremenu, Immobile (15) je postigao prvi gol iz protunapada nakon asistencije Milinković-Savića, dok je drugi pogodak postigao Milinković-Savić (33) iz slobodnog udarca. U nastavku je N'Zola (64) smanjio na 2-1, da bi do kraja susreta gostima poništena još dva pogotka zbog zaleđa.

Mladi hrvatski reprezentativac Martin Erlić ostao je na klupi Spezije koja s 10 bodova zauzima 15. mjesto, dok je Lazio stigao na sedmo mjesto sa 17 bodova, koliko imaju i peti Napoli te šesta Roma.