UVJERLJIVO SLAVLJE

Sergio Ramos zabio prvijenac u dresu PSG-a

js/h

PSG je u nedjelju u utakmici 22. kola francuskog prvenstva s uvjerljivih 4:0 pobijedio Reims čime je sačuvao prednost od 11 bodova ispred drugoplasirane Nice.

24.01.2022. u 07:19

Golove za vodeću momčad francuskog prvestva zabili su Marco Verratti u 44. minuti, zatim je prvijenac u dresu PSG-a u 62. minuti zabio  Sergio Ramos. Faes je povećao prednost PSG-a autogolom u 67. minuit kasnije, a Pereira je zaključio rezultat pogotkom za 4:0 u 75. minuti. Kako su pobjede u 22. kolu upisali i PSG, Marseille i Nica poredak na vrhu ljestvice je isti. PSG je prvi i ima 53 boda, Nica je druga s 42 boda, a Marseille treći s 40 bodova. Reims je 14. s 24 boda.

U ranije odigranoj utakmici Montpellier je kod kuće s 32 bio bolji od Monaca. Pobjedu su mu osigurali Wahi (13) i Mavididi (32, 90+1), dok su strijelci za Monaco bili Ben Yedder i Vanderson

U nedjelju je pobjedu u gostima 2:0 ostvarila i Nica, Nantes je s 4:2 bio bolji od Lorienta, Angers je slavio s 2:1 protiv Troyesa, dok je Bordeaux kod kuće s 3:2 pobijedio Strasbourg. Clermont je s 2:1 također kod kuće pobijedio Rennes zahvaljujući pogocima Cunhe i Tella. Jedini pogodak za poraženu momčad postigao je Santamaria. Hrvatski nogometaš Lovro Majer je ušao u 70. minuti u igru za Rennes.