ČEKA NAS ZANIMLJIV RASPLET

SENEGAL-KATAR 3:1 Domaćin pred ispadanjem, ostatku skupine slijedi borba za prolazak

js/h

Reprezentacija Senegala pobijedila je s 3:1 (1:0) Katar u utakmici 2. kola skupine A Svjetskog nogometnog prvenstva, odigranoj u petak u Dohi na stadionu Al Thumama.

25.11.2022. u 15:49

Strijelac vodećeg pogotka za Senegal bio je Boulaye Dia, koji je u 41. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg stopera Khoukhija i s deset metara pogodio bliži kut katarskog gola. Za 2:0 strijelac je bio Famara Diedhiou u 48. minuti. Udarac iz kuta izveo je Jakobs, a Diedhiou u padu glavom poslao loptu pod gredu.

Domaćin je smanjio u 78. minuti, kad je na ubačaj Mohammada glavom mrežu zatresao Mohammed Muntari i tako postao strijelac prvog katarskog pogotka na svjetskim prvenstvima. Veselje domaćih navijača i nada u veliki preokret nije dugo potrajala, jer je u 84. minuti Senegal došao i do trećeg pogotka, a strijelac za konačnih 3:1 bio je Bamba Dieng

Senegal se s tri boda izjednačio s reprezentacijama Nizozemske i Ekvadora, a na začelju je Katar bez bodova i već sada gotovo bez mogućnosti za plasman u drugi krug.

U drugoj utakmici drugog kola u skupini A od 17 sati će igrati Nizozemska i Ekvador.