OVO NITKO NIJE OČEKIVAO

Rukometna senzacija u režiji Zagreba: U Areni su pali europski doprvaci

hk/h

U susretu drugog kola B skupine rukometne Lige prvaka Zagreb je u Areni pobijedi europskog doprvaka Aalborg sa 31:23 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

18.09.2024. u 22:22

Nakon poraza u prvom kolu na gostovanju kod Industria Kielcea (23:30), hrvatski prvak je sjajnom predstavom srušio europskog doprvaka. Odlično je Zagreb odigrao cijeli susret slavivši na koncu s velikih osam razlike.

Momčad Andrije Nikolića je povela 5:2, zatim 7:3. Danci su smanjili na dva gola zaostatka (7:9), ali Zagreb je do poluvremena povećao prednost na četiri gola prednosti (13:9).

Na otvaranju drugog dijela Zagreb je poveo 14:9, Danci su u nekoliko navrata smanjili na tri gola zaostatka, no hrvatski sastav je od 48. do 51. minute napravio seriju 4:0 i od 21:18, pobjegao na velikih sedam razlike (25:18).

Nakon sedmerca priča je bila gotova

Zagreb je sa plus sedam (28:21) ušao i u posljednjih pet minuta, a kada je Filip Glavaš realizirao sedmerac za 29:21 priča je bila gotova. Na koncu je završilo 31:23.

Zagreb su do pobjede predvodili Luka Lovre Klarica i Filip Glavaš sa po sedam golova, Timur Dibirov je dodao šest golova, dok je Matej Mandić imao 12 obrana. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Kristian Bjornsen i Felix Moller sa po pet golova.

Rukometaši Zagreba smjestili se u najtežu skupinu: Evo tko je sve tu

U drugom kolu još se sastaju Nantes - Inustria Kielce, Magdeburg - Kolstad, te Barca - Pick Szeged. Zagreb u trećem kolu, 25. rujna očekuje gostovanje u Trondheimu protiv Kolstada.