VELIKI USPJEH

RUKOMETAŠI NA TRONU Izabranici Line Červara osvojili zlato na Mediteranskim igrama!

rj

Hrvatska muška rukometna reprezentacija osvojila je zlato na 18. Mediteranskim igrama u španjolskoj Tarragoni.

01.07.2018. u 15:44

U reprizi finala iz 2001. hrvatski su rukometaši pobijedili Tunis 24:23 (9:12) i tako nakon 17 godina ponovo stali na najvišu stepenicu na Mediteranskim igrama.

Iako su nakon prvih 30 minuta bili u rezultatskom zaostatku, u nastavku uspijevaju preokrenuti rezultat i pogotkom Josipa Božić Pavletića u zadnjim sekundama utakmice stići do pobjede i velikog slavlja.

U ovu sjajnu pobjedu šest pogodaka je ugradio David Mandić, a po pet su dodali Halil Jaganjac i Josip Božić Pavletić. Mosbah Sanai bio je pri strijelac Tunisa s pet pogodaka. Hrvatskoj je ovo ukupno četvrto zlato na Mediteranskim igrama (1993., 1997., 2001. i 2018.), a u svojoj kolekciji ima i dvije srebrne medalje (2005. i 2013.)