NAPETA ZAVRŠNICA

Rukometaši Benfice osvojili Europsku ligu, Nexe četvrti

dm/h

Rukometaši Benfice pobjednici su Europske lige nakon što su u finalu završnog turnira u Lisabonu nakon produžetka pobijedili branitelja naslova njemački Magdeburg sa 40:39. Našički Nexe je na kraju bio četvrti.

29.05.2022. u 22:04

Rukometaši Benfice su u nevjerojatno dramatičnom ogledu stigli do pobjede i prvog europskog trofeja u povijesti kluba.

Magdeburg, koji je u Lisabon stigao kao branitelj naslov, bio je veliki favorit cijelog turnira. Nijemci su u drugom poluvremenu imali plus tri, tri sekunde prije kraja susreta imali su pogodak viška, a u produžetku sedmerac, te čistru kontru za plus dva, no Benfica je sve izvukla i na kraju slavila.

Nakon ravnopravnog prvog dijela u kojem smo vidjeli čak 10 izjednačenja, Magdeburg je u nastavku stigao do tri gola prednosti (2:-17, 21:8), no Benfica je uspjela izjednačiti i u samoj završnici smo gledali pravu dramu.

Magdeburg je tri sekunde prije kraja susreta golom Philippa Webera stigao na 32:31. Portugalcima je ostalo vrlo malo za zadnji napad i činilo se kako to neće biti dovoljno vremena za akciju. No, Petar Đorđić je sjajnom loptom na crti uposlio Alexisa Borgesa, a ovaj zabio za 32:32 i produžetak.

U dodatnom periodu, Magdeburg je pri vodstvu 34:33 imao sedmerac, a potom i kontru za plus dva, no Sergey Hernandez je sjajnim obranama držao Portugalce na životu. U posljednju minutu ušlo se rezultatom 38:38, a Benfica tada zabija dva gola za nedostižnih 40:38. Magdeburg je u zadnjoj sekundi tek ublažio poraz.

Portugalski sastav su do pobjede predvodili sjajni Ole Rahmel s 11 golova, Đorđić je dodao osam, a Lazar Kukić i Borges po šest golova.

Kod Magdeburga najefikasniji su bili Omar Ingi Magnusson s 12 i Tim Hornke s osam golova.

U susretu za 3. mjesto rukometaši našičkog Nexea izgubili su od poljskog sastava Wisla Plock sa 22:27 (13:14).

Nexe je svoj nastup na Final Fouru okončao s dva poraza, od superjakog Magdeburga i odlične Wisle, ali u obje utakmice Našičani su pokazali da su s pravom među četiri najbolje momčadi.

Poljaci su vodili od samog početka, na poluvrijeme je Nexe otišao samo s golom zaostatka, da bi sredinom drugog dijela Wisla otišla na pet razlike (16:21), što Našičani više nisu uspjeli dostići.

Kod hrvatskog doprvaka Gianfranco Pribetić je postigao pet, Fahrudin Melić četiri, a Halil Jaganjac jedan gol. Poljake je predvodio hrvatski reprezentativac Lovro Mihić s pet golova, Tin Lučin je zabio tri, dok je u obrani Wisle igrao još jedan hrvatski reprezentativac Leon Šušnja.