PRVA UTAKMICA 33. KOLA

Rudešu nema spasa: Pobjeda Istru lansirala na šesto mjesto

bkk/h

U prvoj utakmici 33. kola HNL-a Istra 1961 je kao gost svladala Rudeš s 3:1 (1:1).

03.05.2024. u 18:59

Gosti su poveli golom Salima Faga Lawala (16), ubrzo potom poravnao je Riad Mašala (19) da bi u drugom dijelu za treću uzastipnu pobjedu Puljana pogađali Mario Čuić (73) i Mateo Lisica (75).

Tijekom prvog poluvremena Rudeš je čak bio i bolja momčad, ali do vodstva je stigla Istra. Kuzmanić u 16. minuti nije dobro glavom očistio ubacivanje iz kornera Petrusenka, odbio je loptu samo na 15-ak metara od svog gola gdje ju je dočekao Lawal i iz voleja pogodio donji lijevi kut.

Samo tri minute kasnije Rudeš je stigao do izjednačenja. Ćorić je prihvatio loptu na desnom krilu i točnim ubačajem naciljao glavu Mašale koji nije imao problema svladati Majkića.

Do 75. minute riješena utakmica

Utakmica je riješena u razdoblju od 73. do 75. minute kada su dva gostujuća igrača koja su ranije ušla s klupe svladala slabog pričuvnog vratara domaćih Cibana. Ciban je pred kraj prvog poluvremena morao zamijeniti ozlijeđenog kapetana Markovića, a pruženu priliku nije iskoristio.

U 73. minuti svladao ga je Čuić prizemnim udarcem s 20-ak metara, a dvije minute kasnije u njegov bliži kut ušao je i ne odviše precizan niti jak udarac Lisice iskosa s 15-ak metara.

Istra skočila na šesto mjesto

Ovom pobjedom Istra 1961 je skočila na šesto mjesto ljestvice s 37 bodova, jednim više od sedmog Varaždina, a dva više od osme Gorice, dok je Rudeš odavno izgubio izglede za ostanak, na dnu sa samo sedam bodova.

Rudeš objavio veliku vijest: Ostatak sezone igrat će na vlastitom stadionu

Na vrhu je Dinamo sa 72 boda, jednim više od druge Rijeke uoči njihova međusobnog ogleda na Rujevici u nedjelju.