NESMOTREN POTEZ PORTUGALCA

RONALDO UDARIO IRCA, SUDAC OSTAO NIJEM Je li ovaj nasrtaj trebalo kazniti?

rk

Portugal je sinoć s 2:1 pobijedio Irsku u kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo 2022. godine. Bivši europski prvaci slavili su zahvaljujući golovima Cristiana Ronalda u 89. minuti i u sudačkoj nadoknadi. Irci su vodili sve od 45. minute, ali snove o rušenju Portugala uništio im je novi igrač Manchester Uniteda. Osim golova, još je jedan Ronaldov potez obilježio utakmicu.

02.09.2021. u 09:57

Ronaldu nije dobro uša u utakmicu. Na samom otvaranju, 10. minuti je promašio penal, a prije toga dogodila se jedna nevjerojatna scena. Naime, Portugalac je namjestio loptu na bijelu točku, a Irac Dara O'Shea malo ga je ometao, piše Gol.hr.

To se nikako nije svidjelo Ronaldu pa ga je udario po ramenu. Irac je pokušao pomalo teatralnim bacanjem na pod iznuditi od suca što oštriju kaznu što je također izgledalo dosta bizarno. Sudac Matej Jug nije se oglasio povodom te situacije.

Na društvenim mrežama jedni smatraju kako se Ronaldu ne bi trebalo opraštati udaranje, dok drugi misle kako se nije radilo o nasrtaju koji bi se trebao kažnjavati..