EMOCIJE SU ZEZNUTA STVAR

Ronaldo briznuo u plač kad mu je slovenski vratar skinuo penal: Suigrači ga tješili

hk

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3:0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

02.07.2024. u 06:36

Kapetan Cristiano Ronaldo (39) briznuo je u plač nakon što je promašio penal u 105. minuti utakmice između Portugala i Slovenije u osmini finala Europskog prvenstva.

Momčad Matjaža Keka pokazala se kao tvrd orah za favorizirane Portugalce, koji su došli u Njemačku kao jedan od favorita Eura, a na kraju ipak nakon lutrije jedanaesteraca prošli u četvrtfinale.

Veliku priliku za vodstvo, Portugal je imao u 105. minuti nakon što su Slovenci napravili prekršaj nad Diogom Jotom. Sudac Daniel Orsato pokazao je na bijelu točku, a Ronaldo je preuzeo odgovornost.

Suze nije mogao skriti

Gađao je donji desni kut, a vratar Slovenije Jan Oblak ga je pročitao. Ronaldo nije mogao vjerovati. Nevjerojatno je željan pomoći reprezentaciji prvim golom na ovogodišnjem Euru, ali Oblak je ovoga puta izvukao pobjedu.

Bio je to kraj prvog produžetka i dok je trajao predah kamera je prikazala Portugalce koji tješe svog kapetana koji je briznuo u plač. Kasnije je ponovno uzeo loptu i prvi pucao u seriji penala.

Hrabri Slovenci srušeni nakon drame jedanaesteraca: Portugalski vratar skinuo tri penala

Tada je pogodio iako je Oblak bio jako blizu da to "skine". Ronaldo se potom okrenuo prema publici i ispričavao im se zbog promašene prve prilike koju je imao.