RIJEKA BIJELIH SNOVA

Rijeka u četvrtfinalu Hrvatskoga kupa: Uvjerljivo savladala domaćeg drugoligaša

is/h

Nogometaši Rijeke plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što su u susretu osmine finala u Vinkovicima savladali domaćeg drugoligaša Cibaliju s 3:1 (1:0).

05.12.2023. u 16:19

Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Franjo Ivanović (32, 73), jedan je gol dodao Alen Grgić (84), dok je za domaće precizan bio Karlo Miljanić (75).

Rijeka je terensku inicijativu u prvom poluvremenu materijalizirala u 32. minuti kada je Petrović ubacio u kazneni prostor gdje je Hodža smirio loptu za udarac Ivanovića koji je pogodio mrežu preciznim udarcem s 15-ak metara.

Kada je Ivanović svojim drugim golom na utakmici u 73. minuti povisio na 2:0 činilo se da je priči kraj. Nakon ubacivanja iz "outa" stvorila se gužva pred domaćim vratima. Prvi pokušaj Ivanovića i udarac Jankovića blokirani su, ali lopta se odbila ponovno na nogu Ivanoviću koji je s dva metra zatresao mrežu.

Pokušaj Cibalie

No, samo dvije minute potom Cibalia se vratila na pogodak zaostatka. Vratar Rijeke Zlomislić kratko je odbio slobodni udarac, a najbrže je na odbijanac reagirao Miljanić te smanjio prednost na 2:1.

Rijeka se vraća kući: Gradi se nova Kantrida

Ipak, potpunog povratka Cibalije nije bilo. U 84. minuti obrana domaćih nije dobro reagirala na jednu dugu loptu, samo kratko odbila na udarac Grgića koji je iskoristio priliku za pogodak za konačnih 3:1.

Plasman u četvrtfinale

Prije toga plasman su u četvrtfinale izborili Hajduk, Rudeš, Osijek, Dinamo, Gorica i Lokomotiva, dok će posljednji četvrtfinalist biti poznat nakon dvoboja Varaždina i Istre 1961. koji je na programu od 16 sati.

Ždrijeb četvrtfinalnih parova održat će se 11. prosinca.