PRVA HNL

Rijeka kod kuće uvjerljivo slavila protiv Lokomotive

lb/h

U jedinom subotnjem susretu 29. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin uvjerljivo svladala Lokomotivu sa 3:0 (3:0).

17.04.2021. u 21:04

Domaći su sve dvojbe oko ishoda riješili u prvih pola sata kada su postigli sva tri gola, prvoga Murić (10), a drugog i trećeg Kulenović (12, 31).

Rijeka je povela u 10. minuti nakon poigravanja gostujuće obrane koju je iskoristio Menalo otevši loptu. Papadopoulos je klizećim startom pokušao ispraviti pogrešku, no lopta je samo pala na nogu Murića koji je s 10 metara zatresao mrežu.

Dvije minute potom već je bilo 2-0, Andrijašević je proigrao Čerina na lijevom boku, uslijedilo je precizno proigravanje za Kulenovića kojemu nije bilo teško povećati prednost momčadi.

Kulenović je u 31. minuti još jednom bio strijelac, ovoga puta je ostao neometan na pet metara od vrata nakon dodavanja Murića.

Četvrta Rijeka sada ima 48 bodova, samo jedan manje od treće Gorice, a pet više uz utakmicu više od petog Hajduka. Lokomotiva je ostala posljednja s 20 bodova, četiri manje od devete Istre 1961 koja u nedjelju gostuje kod Dinama, a pet manje od osmog Varaždina.

Na vrhu je Osijek sa 65 bodova, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.