NIŠTA NEOČEKIVANO

Rijeka i Osijek rutinski odradili Kup: Ušli su u društvo 16 najboljih

hk/h

Nogometaši Osijeka izborili su plasman u osminu finala Kupa nakon što su u Varaždinu na stadionu Slobode pobijedili Varteks sa 3:1. Plasirala se u osminu i Rijeka koja je na Rujevici porazila Neretvanac sa 3:1.

18.09.2024. u 20:54

Varteks je član četvrtog razreda hrvatskog nogometa. Klub je osnovan u svibnju 2011. godine, a ovo je bilo prva prvi puta da "Bumbari" igraju službenu utakmicu s jednim prvoligašem. Osijek je poveo u devetoj minuti golom Marka Solde. Nail Omerović je proigrao Soldu koji je lako prošao kroz obrambenu liniju, potom zaobišao s lijeve strane i vratara Juru Banfića te iz peterca mirno poslao loptu u mrežu.

U 40. minuti gosti su uzdramili okvir suparničkog gola. Šut Domagoja Pušića uspio je obraniti Banfić i odbiti loptu do Hernanija koji je imao "zicer", ali je umjesto mreže pogodio gredu. Korak bliže pobjedi Osijek je stigao u 61. minuti, Pušić je lijepo "podvalio" loptu za utrčalog Arnela Jakupovića koji je ušao u šesnaesterac i zabio za 2:0.

U 73. minuti se ponovo tresla mreža domaćina, Vedran Jugović je dao idealnu okomitu loptu za Pedra Limu koji je sa 17 metara pogodio desni kut pokraj istrčalog vratara domaćina. Četiri minute kasnije Varteks je smanjio, a Dejan Glavica je sa osam ili devet metara pogodio mrežu Marka Malenice.

Objavu dijeli NK Osijek (@nkosijek)

Rijeka ponovila učinak

U 88. minuti Osijek je bio korak do još jednog gola, ali Soldo je u istom napadu dva puta tresao okvir suparničkog gola. Prvo je pogodio gredu, a potom i vratnicu. U 90. minuti Varteks je imao veliku priliku, Kanceljak je pucao, ali je Malenica sjajno reagirao. Rijeka je ugostila Neretvanac iako su trebali ići u goste, ali u dolini Neretve nisu osigurani uvjeti za igru.

Rijeka je povela u 10. minuti golom Komnena Andrića kojem je to bio prvijenac u klubu s Kvarnera. Bruno Bogojević je uputio prizemni ubačaj na vrh peterca, a Andrić postavio nogu za 1:0. U 33. minuti je Toni Fruk sjajnom dubinskom loptom pronašao Marca Pašalića koji je izašao sam pred suparničkog vratara i rutinski poentirao za 2:0. U 60. minuti Rijeka je zabila i treći gol.

Legenda Dinama udarila po Jakiroviću: 'S njim nešto smrdi, ni u HNL više ne dominiraju'

Fruk je ubacio na drugu vratnicu, Stipe Perica glavom pogodio gredu, a odbijenu loptu kapetan Ivan Radeljić poslao iza vratara Neretvanca. Konačnih 3:1 postavio je Krešimir Medić u 83. minuti pogodivši sa 20 metara. Plasman u osminu finala ranije su osigurali Hajduk, Istra 1961, Šibenik, Lokomotiva, Gorica, Slaven Belupo, Varaždin, Mladost Ždralovi, Rudeš, Slavonija Požega, Dugopolje, Bednja i Bjelovar.