DERBI BEZ POBJEDNIKA

REMI NA RUJEVICI Osijek preskočio Dinamo na vrhu HNL-a

mn/h

Nogometaši Osijeka preuzeli su vodstvo na ljestvici Prve HNL nakon što su u susretu 13. kola na Rujevici odigrali 1:1 protiv Rijeke.

29.11.2020. u 19:08

Osijek sada ima 27 bodova, bod više od Dinama, no "modri" imaju dvije utakmice manje.

Bila je to čvrsta utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u posljednjih pola sata.

Rijeka je 59. minuti ostala s igračem manje nakon što je Domagoj Pavičić isključen zbog drugog žutog kartona. Međutim, samo pet minuta kasnije domaćin je poveo golom Franka Andrijaševića.

Smolčić je ubacio s velike udaljenosti, obrana Osijeka nije dobro reagirala, Andrijašević je primio loptu i poentirao. Izjednačio je Petar Bočkaj sjajnim udarcem u 83. minuti. Pogodio je iskosa s desne strane s više od 20 metara.

U nedjelju se trebao igrati i veliki derbi između Dinama i Hajduka, no susret je odgođen jer su "Modri" tražili odgodu zbog europskih obveza.

Na ljestvici vodi Osijek s 27 bodova, Dinamo je drugi s 26 bodova i dva susreta manje, dok je Gorica treća s 23 boda.

Hajduk je četvrti sa 17 bodova, a Rijeka na petoj poziciji ima 16 bodova, no momčad s Rujevice ima čak četiri utakmice manje.