bkk/h

Nogometaši Fenerbahčea, PAOK-a, Bešiktaša, Fiorentine, Eintrachta i Club Bruggea su među 22 kluba koji su kroz play-off izborili nastup u Konferencijskoj ligi.

31.08.2023. u 22:54

Club Brugge je u dvije zanimljive utakmice bio bolji od Osasune.

Belgijanci su u prvom susretu u Španjolskoj pobijedili s 2:1, da bi uzvrat završio 2:2 premda je Osasuna vodila s 2:0. Gosti su poveli u 21. minuti golom Johana Mojice, da bi hrvatski nogometaš Ante Budimir u 53. minuti zabio za 2:0.

Ipak, u posljednjih 20 minuta belgijski sastav je izjednačio. Prvo je Thiago u 73. minuti smanjio, da bi Skov Olsen u 76. minuti pogodio za 2:2. Do kraja susret više nije bilo golova, premda je nadoknada trajala čak 12 minuta. Budimir je odigrao cijeli susret za goste.

Katastrofa Dinama u Pragu: Morat će se zadovoljiti Konferencijskom ligom

Fenerbahče je sav posao obavio u prvom susretu pobijedivši Twente s 5:1, a Turci su prolaz potvrdili gostujućom pobjedom 1:0. Pogodak odluke zabio je Edin Džeko u 72. minuti iz kaznenog udarca.

Plasirao se i PAOK

PAOK, koji je u 3. pretkolu izbacio Hajduk, plasirao se u natjecanje po skupinama s dvije pobjede protiv škotskog Heartsa.

Nakon gostujućih 2:1, Grci su pred svojim navijačima slavili s 4:0, a strijelci su bili Taison (16, 71), Brandon Thomas (23) i Giannis Konstantelias (57). Za PAOK je branio Dominik Kotarski.

Bešiktaš je pobjedom 1:0 protiv kijevskog Dynama prošao dalje potvrdivši 3:2 pobjedu iz prvog susreta. Jedini strijelac je bio Vincent Aboubakar u 52. minuti. Za turski sastav je od 75. minute igrao bivši hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Fiorentina je pobijedila bečki Rapid s 2:0 nadoknadivši poraz 0:1 iz prve utakmice.

Oba gola za "Viole" zabio je Nicolas Gonzalez (59, 90-11m). Josip Brekalo nije igrao za Fiorentinu.

Albanski Partizani kojeg vodi Zoran Zekić nije uspio nadokanaditi gol zaostatka iz prve utakmice protiv Astane.

Jakić zadobio ozljedu

Kazahstanci su pred svojim navijačima pobijedili 1:0, a uzvrat je završio 1:1. Domaćin je poveo u 25. minuti golom Archangea Bintsouke, a izjednačio je hrvatski nogometaš Maron Tomasov u 46. minuti.

Mateo Kocijan je igrao cijeli susret za domaćine, a Tomasov do 89. minute za goste.

Eintracht Frankfurt je pobijedio Levski s 2:0 nakon što je prvi susret u Sofiji završio 1:1. Ngnkam (79) i Skhiri (86) su zabili za njemačkog bundesligaša.

Kristijan Jakić je za domaći sastav igrao do 31. minute kada je napustio teren nakon nezgodnog udarca kojeg je dobio u glavu, dok Hrvoje Smolčić nije nastupio.