LIGA PRVAKA

Real svladao Atalantu u samoj završnici, pričat će se o spornom crvenom, City slavio protiv Mönchengladbacha

js/h

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Borussiju Moenchengladbach s 2:0 u Budimpešti, a Real Madrid je s 1:0 svladao Atalantu u Bergamu, u zadnje dvije utakmice prvog kruga osmine finala Lige prvaka, koje su odigrane u srijedu.

24.02.2021. u 22:53

U vrlo nadmoćnoj predstavi Manchester City je do pobjede na Puskas Areni, gdje ih je Borussia ugostila zbog epidemioloških mjera koje su na snazi u Njemačkoj, doveli Portugalac Bernardo Silva, strijelac vodećeg pogotka u 29. minuti, i Brazilac Gabriel Jesus koji je na asistenciju Silve pogodio mrežu u 65. minuti.

Uzvrat na Etihadu je na rasporedu 16. ožujka.

foto Epa

U Bergamu je Atalanta ugostila Real Madrid i od 17. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Freulera. Crveni je po mnogima bio prestrog. No gosti su brojačnu prednost uspjeli iskoristiti tek u 86. minuti kad je Francuz Ferland Mendy preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio lijevi donji kut domaćeg gola.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i bio jedan od istaknutijih pojedinaca u pobjedničkoj momčadi, a Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 30. minute kad je zamijenio ozlijeđenog Zapatu.

Uzvrat u Madridu na stadionu Alfredo di Stefano bit će odigran 16. ožujka.