PONIŠTEN GOL

Real pobijedio Sevillu, ali svi govore o odluci suca nakon VAR-a

ih

Real Madrid je u derbiju kola na Santiago Bernabeu savladao Sevillu rezultatom 2:1.

18.01.2020. u 18:20

Očekivano teška utakmica za Real, ali momčad Zinedinea Zidanea ipak je ostvarila vrijedna tri boda u borbi za titulu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, s tim da je u 31. minuti poništen pogodak Sevilli jer je dosuđen prekršaj u napadu.

Pitanje je kako bi se situacija dalje odvijala da je taj pogodak priznat gostima, no ovako je Real imao sreću da je VAR uočio prekršaj u napadu. U 57. minuti Casemiro na asistenciju Luke Jovića pogađa za 1:0.

Sevilla se vraća u 64. minuti. Luuk de Jong postiže jako lijep gol iako je i on provjeravan jer se smatralo da je neko od njegovih suigrača prethodno igrao rukom. Ovaj put VAR je Andalužanima bio naklonjen.

No, samo pet minuta kasnije Real je opet poveo golom Casemira. Lucas je centrirao s desne strane, Casemiro zaboravljen od gostujućih igrača i glavom mirno zabija za 2:1, što je bio i konačan rezultat.

Real se vratio na prvo mjesto s 43 boda, ali Barca sutra protiv Granade ima priliku biti vodeća iako će u tom slučaju imati isti broj bodova. Sevilla ostaje s Atleticom na diobi trećeg mjesta sa po 35 bodova.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

''Mislim da nema prekršaja Gudelja. Igrač Seville je stajao mirno i to nije blokiranje. Stoper Reala se zabio u njega. No znao sam da će poništiti gol čim je sudac krenuo gledati ponovljenu snimku'', rekao je sudački stručnjak Marce.

No Eduardo Iturralde González, koji komentira suđenje na Asu, tvrdi kako je sudac ispravno poništio gol: ''Igrač Seville je napravio mali pomak prema igraču Reala i to nije dopušteno'', rekao je Gonzalez i dodao da bi suci morali onda suditi sve takve prekršaje kada su već ovaj išli provjeravati putem VAR-a.