SUPERKUP

VIDEO Kakva utakmica u Tallinu: Atletico došao do pobjede u produžecima!

js

Nogometaši madridskog Atletica pobjednici su europskog Superkupa, oni su u Tallinnu svladali gradskog suparnika Real s 4-2 (2-2, 1-1) nakon produžetka.

15.08.2018. u 20:57

Nakon 90 minuta rezultat je bio 2-2, no u dodatnih pola sata Atletico je postigao dva pogotka i stigao do svog trećeg Superkupa u klupskoj povijesti, nakon 2010. i 2012. godine. Real je ostao na četiri osvojena Superkupa (2002, 2014, 2016, 2017).

Već u 1. minuti susreta Atletico je poveo golom Diega Coste, no Real je uspio preokrenuti rezultat. Prvo je Karim Benzema u 27. minuti poravnao na 1-1 da bi Sergio Ramos iz kaznenog udarca u 62. minuti doveo "kraljevski" klub u vodstvo. Ipak, Diego Costa je svojim drugim pogotkom u 79. minuti odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih 30 minuta pobjedu Atleticu osigurali su Saul Niguez u 98. i Koke u 104. minuti.

Kapetan hrvatske reprezentacije i najbolji igrač ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Luka Modrić igrao je za Real od 57. minute dok Nikola Kalinić nije ulazio u igru za Atletico.

TIJEK UTAKMICE:

120+1' Utakmica je završila, nije bilo promjene rezultata. Atletico je slavio 4:2

105' Kraj prvog produžetka

103' Atletico je povećao na 4:2. Koke zabija nakon nereda u obrani kraljevskog kluba

98' Kakva golčina! Atletico je poveo 3:2 sjajnim golom Saula iz voleja s 15 metara! Varane je izgubio loptu , a Thomas Partey vratio je Saulu koji sjajno zabija

91' Počeo je prvi produžetak. Realovci su krenuli s centra

90+3' Kraj 90 minuta, čekaju nas produžeci

90+3' Sjajna prilika na samom kraju za Real. Bale je ubacio za Marcela na desetak metara, ali on je pokušao izravnim volejem koji je završio u njegovoj ruci

90' Tri minute sudačke nadoknade

79' Atletico je izjednačio! Juanfran je izborio loptu uz aut s desne strane, probio u sredinu, dodao Correi koji se sjajno snašao i dodao za Diega Costu koji se našao na pravom mjestu

71' Varane je s desetak metara gađao gol, ali loptu odbija Atleticova obrana. Lopta stiže do Modrića koji je izvan šesnaesterca u situaciji sličnoj kao kod pogotka Argentini lijevom nogom šalje loptu iznad gola

67' Real je živnuo nakon vodstva

63' Ramos mirno zabija s 11 metara

62' Jedanaesterac za Real. Juanfran dirao je loptu rukom

57' Luka Modrić ušao je u igru umjesto Asensija uz veliki pljesak, a kod Atletica Correa umjesto Griezmanna

45' Počelo je drugo poluvrijeme

45+1' Kraj prvog poluvremena

45' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade

27' Real je izjednačio! Gareth Bale s desne je strane ubacio u kazneni prostor, a Benzema u skoku zabio

17' Asensio je na pet metara primio loptu Marcela, ali Oblak je na mjestu

13' Kroos nije iskoristio slobodan udaracje, obrana Atletica izbacuje loptu

9' Nema prilika za pogodak

1' Kakav početak utakmice! Diego Costa probio se s desne strane u šesnaesterac i iz nevjerojatnog kuta zabio za vodstvo Atletica