SVAKA ČAST!

Rapsodija Hrvatske na Olimpijskim igrama: Rukometaši se napokon probudili i razbili Nijemce

js/h

U susretu 3. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša, hrvatska reprezentacija je pobijedila Njemačku s 31:26 (15:13) pa nakon tri susreta ima dvije pobjede i poraz, baš kao i Njemačka.

31.07.2024. u 12:34

Nakon "mršave" pobjede protiv Japana (30:29), i poraza od Slovenije (29:31), hrvatski rukometaši su napokon odigrali jednu sjajnu utakmicu porazivši do tada neporažene Nijemce. Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, bila je u stalnom vodstvu, a u nekoliko navrata je imala i tri gola viška, dok su Nijemci u prvih 30 minuta bili samo u jednom vodstvu (5-4).

Na koncu je Hrvatska dobila prvi dio s 15:13, premda je naša prednost mogla biti daleko uvjerljivija. Nažalost, odabranici izbornika Dagura Sigurdssona su u prvom poluvremenu zapucali čak pet situacija "jedan na jedan" te promašili jedan sedmerac. Hrvatska je s odličnom igrom nastavila i u drugom dijelu, u 51. minuti je povela s najvećih 26:20.

Tablice omogućuje Sofascore

Sjajni Martinović

Njemačka se pet minuta prije kraja približila na četiri gola zaostatka (27:23), no više od toga nije išlo. Na koncu je Hrvatska slavila s 31:26. Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović s devet golova, te Domagoj Duvnjak, Mario Šoštarić i Luka Cindrić dodali sa po pet golova. Odličan je bio i Dominik Kuzmanović s 11 obrana.

Hrvati imaju poruku za Slovence: 'Susjedi, spustite se na zemlju da prizemljenje ne bi bilo bolno'

Na njemačkoj strani najefikasniji su bili Johannes Golla s osam te Renars Uscins s četiri gola. Wolff je na kraju sakupio osam golova. U preostalim susretima 3. kola iz ove skupine kasnije se sastaju Španjolska-Japan (14) te Švedska-Slovenija (16). U četvrtom kolu, 2. kolovoza, hrvatskim rukometašima slijedi ogled protiv Švedske (14), a dva dana kasnije i zadnji susret u skupini protiv Španjolske (21). Plasman u četvrtfinale izborit će prve četiri ekipe.