MBAPPE U ELEMENTU

PSG slavio u derbiju protiv Kovačevog Monaca

js/h

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Monaco Nike Kovača s 2:0, a oba gola je zabio Kylan Mbappe.

12.12.2021. u 22:52

Kovač je prošle sezone dva puta iznenadio PSG (2:0, 3:2), no ovoga puta nije išlo. Premda su gosti već u trećoj minuti imali sjajnu priliku, no Sofiane Diopje pogodio lijevu stativu.

PSG je poveo u 12. minuti golom Kyliana Mbappea iz kaznenog udarca. Djibril Sidibe je stao na nogu Angela di Marije, a sudac Benoit Bastiena nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku. Mbappe je bio siguran realizator protiv svog bivšeg kluba.

Sjajni francuski napadač je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio i svoj drugi gol na utakmici. Fofana je "prodao" loptu na sredini terena, Messi je povukao kontru, te asistirao Mbappeu koji je zabio za 2:0.

Prvi je to poraz Monaca u posljednjih devet nastupa u svim natjecanjima.

PSG sada vodi na ljestvici s 45 bodova, čak 13 više od Marseillea koji se probio na drugo mjesto gostujućom pobjedom protiv Strasbourga s 2:0.

OM je stigao do prednosti u 62. minuti, a strijelac je bio Bamba Dieng. Luis Henrique je centrirao u šesnaesterac, a Dieng sjajno "škaricama" pogodio za vodstvo gostiju. Pitanje pobjednika je razriješio Duje Ćaleta-Car pogodivši u 82. minuti za 2:0 nakon ubačaja iz kuta.

U ranije odigranom susretu Nica je na gostovanju pobijedila Rennes s 2:1, a za domaći sastav je cijeli susret igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Kaspera Dolberga iz kaznenog udarca, a na 2:0 je povisio Youceg Atal u 51. minuti. Smanjio je Benjamin Bourigeaud u 59. minuti, a u preostalih pola sata više nije bilo golova.

Lovro Majer je za Rennes igrao cijeli susret.

Lille i Lyon su odigrali bez golova. Ivo Grbić je branio za Lille, dok Domagoj Bradarić nije nastupio.

Na ljestvici vodi PSG s 45 bodova, Marseille na drugom mjestu ima sa 32 boda, Rennes je sada treći s 31 bodom, dok je Nica četvrta s 30 bodova. Monaco je osmi sa26 bodova.