NAPETI OKRŠAJ

PRVA HNL: Rijeka napokon slavila na Rujevici. Junak utakmice bio je Galović

ig/h

U susretu 26. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Varaždin s 2:0 ostvarivši prvu domaću pobjedu nakon studenog prošle godine.

21.03.2021. u 16:56

Čak osam kola je trajao riječki niz bez ligaške pobjede na Rujevici. Rijeka je posljednji put na svom travnjaku slavila 8. studenog prošle godine protiv Lokomotive (1:0), a potom je spojila tri poraza i pet neodlučenih ishoda.

Zanimljivo, ovom su pobjedom Riječani u istom tjednu prekinuli dvije crne serije. U srijedu su preokretom pobijedili Slaven Belupo u Koprivnici, što im je bila prva prvenstvena pobjeda nakon sedam utakmica, dok su u nedjelju slavili protiv Varaždina ostvarivši prvu domaću pobjedu u zadnjih devet susreta.

Junak utakmice bio je domaći stoper Nino Galović koji je zabio oba gola.

Domaćin je poveo u 22. minuti, Robert Murić je ubacio, a Galović glavom pospremio loptu u mrežu. Branič Rijeke je u 34. minuti zabio i za 2:0. Sjajno je povukao loptu, potom na rubu kaznenog prostora odigrao dupli pas s Menalom, a zatim zabio svoj drugi gol na utakmici. Bio je to njegov treći gol u posljednja dva nastupa, te peti ove sezone u svim natjecanjima.

Najbolju priliku na utakmici gosti su imali u 68. minuti. Pucao je Gabrijel Boban, Nevistić je obranio, a odbijenu loptu je pokupio Memija međutim, potom se spetljao.

Od 17.30 u derbiju kola sastaju se Dinamo i Gorica.

Na ljestvici vodi Osijek s 58 bodova, Dinamo na drugom mjestu ima bod manje, ali i dvije utakmice zaostatka, dok je Gorica treća s 48 bodova i susretom manje.

Rijeka je sada četvrta s 39 bodova, tri više od petoplasiranog Hajduka, no Splićani imaju i dvije utakmice manje.

Varaždin je ostao na devetom mjestu s 22 boda, dva više od "fenjeraša" Lokomotive.