LEGENDARNI 'ŽUTI'

Prosinečki podnio ostavku na izborničko mjesto reprezentacije BiH

mn/h

Izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Robert Prosinečki podnio je ostavku nakon teškog 2-4 poraza u Armeniji u susretu 6. kola J skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

08.09.2019. u 17:59

Bio je to poraz nakon kojeg je postalo jasno kako su kvalifikacije za EURO izgubljene, no BiH će imati još jednu priliku izboriti europsko prvenstvo kroz play-off Lige nacija.

"Preuzeo sam reprezentaciju s ciljem da odemo na Europsko prvenstvo. Iako sve šanse nisu izgubljene, osjećam se odgovornim i podnosim ostavku. To sam već kazao je predsjedniku saveza Elvedinu Begiću," kazao je Prosinečki na novinarskoj konferenciji u Erevanu.

"Žuti" je preuzeo BiH reprezentaciju u siječnju 2018. godine, a u 18 susreta za kormilom "Zmajeva" ostvario je sedam pobjeda, šest remija i pet poraza.

BiH je u Armeniji tražila pobjedu kojom bi ostala u igri za plasman na EP, međutim doživjela je težak poraz s kojim je svoje izglede svela na minimum.

Gosti su mogli povesti već u drugoj minuti, no Edin Džeko je pogodio stativu, da bi domaćin samo minutu kasnije poveo sa 1-0, a pogodak je postigao Henrik Mhitarjan. Gosti su se vratili u 13. minuti. Fantastičnu asistenciju igrača zagrebačkog Dinama Amera Gojaka u pogodak je pretvorio Edin Džeko.

Mhitarjan je u 66. minuti zabio za 2-1, no samo četiri minute kasnije sjajni Gojak je izjednačio na 2-2. U 77. minuti najbolji igrač utakmice Mhitarjan je asistirao Hambardzumjanu za 3-2, a u posljednjim trenucima susreta Lončar je na komičan način pogodio vlastitu mrežu nakon ubacivanja Mhitarjana za konačnih 4-2.

BiH se trenutačno nalazi na četvrtom mjestu skupine sa sedam bodova, osam manje od vodeće Italije i pet manje od Finske na drugom mjestu. No, vodeće dvije ekipe imaju i utakmicu manje. Plasman na EURO izborit će dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine.