SUSRETI 34. KOLA

PREMIER LIGA Everton remizirao sa Southamptonom na Goodisonu, Bournemouth i Tottenham bez golova

av/h

U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton i Southampton su odigrali 1:1, dok u dvoboju između Bournemoutha i Tottenhama nije bilo golova.

09.07.2020. u 21:26

Everton je u susretu protiv Southamptona produžio niz bez poraza na Goodison Parku na deset utakmica ostvarivši pritom pet pobjeda i pet remija.

Gosti su prvi zaprijetili, u 28. minuti imali su kazneni udarac, ali je James Ward-Prowse uzdrmao vratnicu. Ipak, tri minute kasnije Danny Ings je doveo goste u vodstvo. Izjednačio je Richarlison u 44. minuti.

Pobjednika, ali niti pogodaka nije bilo u susretu između Bournemoutha i Tottenhama. Domaćin je ovim bodom prekinuo niz od pet poraza, te produžio nadu u prvoligaški spas, dok je Tottenham sve dalje od Europe.

U 89. minuti domaćin je zatresao mrežu Huga Llorisa, no pogodak škaricama Calluma Wilsona je poništen jer je lopta na putu do gola pogodila u ruku Joshuu Kinga.

Prvak Liverpool je u srijedu na gostovanju pobijedio Brighton s 3:1 ubilježivši 30. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

"Redsi" su već nakon osam minuta vodili s 2:0 golovima Salaha (6) i Hendersona (8). Domaćima je nadu vratio Trosard (45), a Salah je svojim drugim golom u 76. minuti postavio konačnih 3:1.

Večeras se još sastaju Aston Villa i Manchester United.

Na ljestvici vodi Liverpool s 92 boda, Manchester City je drugi sa 69 bodova, dok treće mjesto drži Chelsea sa 60 bodova.

Bournemouth je sada 18. s 28 bodova, tri boda manje od zone spasa.