HNL

JADRANSKI DERBI Dva penala, dva gola: Hajduk - Rijeka 1:1

U pretposljednjoj utakmici 12. kola HNL-a, Hajduk i Rijeka su na praznom Poljudu odigrali 1:1. Strijelci su bili Said, odnosno Gorgon.

28.10.2018. u 15:46

Oba gola postignuta su iz kaznenih udaraca, Hajduk je poveo preko Saida (28-11m), a poravnao je Gorgon (50-11m).

Bila je ovo prva od četiri utakmice bez gledatelja na Poljudu s koliko Hajduk kažnjen zbog ponašanja navijača tijekom susreta protiv Dinama.

Sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

Sedmi Hajduk sada se bodovno izjednačio sa šestim Slavenom Belupom, koji od 17.30 sati igra protiv Dinama, oba sastava imaju po 12 bodova, dok je Rijeka peta sa 18 bodova, četiri manje od četvrte Gorice.

Na vrhu je Dinamo sa 27 bodova, druga Lokomotiva ima 25, a treći Osijek 24.

Rezultati by SofaScore

Hajduk - Rijeka 1:1

Tijek utakmice:

90+3' Utakmica je završila, na Poljudu neriješeno.

90+2 Žuti karton dobio je Dario Župarić.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' Iz igre izlazi Zakaria Jradi, u igru ulazi Franko Kovačević.

86' Nova prilika za Hajduk, Ivanovski je pucao glavom preko grede.

84' Tudoru se otvorila prilika na 18 metara, ali Escoval je blokirao pokušaj

83' Iz igre izlazi Araujo Dos Santos Heber, u igru ulazi Zoran Kvržić.

80' Pavičić je ubacio iz slobodnog udarca, ali lopta je završila u rukama vratara Blaževića.

79' Jradi je ubacio s desnog krila, Ivanovski je pucao glavom iz teške pozicije, otišlo je pored vrata.

74' Velika prilika za Hajduk. Ivanovski je ostao sam u srcu kaznenog prostora, njegov udarac obranio je Sluga. Lopta je došla do Palaverse koji je pucao visoko iznad gola.

74' Iz igre izlazi Antonio Čolak, u igru ulazi Jakov Puljić.

70' Iz igre izlazi Ahmed Said, u igru ulazi Mirko Ivanovski.

69' Iz igre izlazi Adam Gyurcso, u igru ulazi Ante Palaversa.

64' Rijeka je sada bila u lijepoj situaciji, ali udarac Hebera završio je u bloku domaćih braniča.

59' Lopta je preletjela Pavelića u kaznenom prostoru, ali Gyurcso nije uspio smiriti loptu.

59' Dario Čanađija dobiva žuti karton u momčadi Rijeke.

53' Ubacio je Pavičić, Župarić je pucao glavom, lopta je otišla preko gola.

50' GOOOOL!!! Alexander Gorgon! Hajduk - Rijeka 1:1. Gorgon je bio siguran s bijele točke i vratio Rijeku u igru.

49' Nakon kontakta Juranovića i Zute, sudac Pejin pokazao je na bijelu točku.

47' Čanađija je lijepo gurnuo u prostor Čolaka koji se pokušao okrenuti, ali propala je prilika.

Na početku drugog poluvremena iz igre izlazi Srđan Grahovac, u igru ulazi Maxwell Acosty.

45+2' Pavičić je ubacio, obrana Hajduka odbila je loptu, a udarac Čanađije s 18 metara završio je u bloku. Završilo je prvo poluvrijeme.

45+1' Slobodan udarac za Rijeku na 30 metara od vratar Hajduka, ubacio je Pavičić, očistila je obrana Bijelih.

40' Rijeka je krenula odlučnije u posljednjih nekoliko minuta, ali posjed lopte nije donio ništa konkretno.

31' Velika prilika za Hajduk, Zakaria je pobjegao obrani Rijeke, Sluga je istrčao i skratio kut, zaradivši pritom nezgodan udarac. U nastavku akcije lopta je došla do Saida koji je pogodio gredu.

28'  GOOOOL za Hajduk! Strijelac je Said iz kaznenog udarca. Said je sigurno realizirao najstrožu kaznu. Pucao je snažno, poluvisoko i vratar Sluga tu nije imao nikakve šanse.

26' Prvi udarac na utakmici u okvir gola, Josip Juranović pokušao je s tridesetak metara, ali lopta je išla ravno u ruke Slugi.

25' Nakon prvih 25 minuta utakmice Hajduk ima 60 posto posjeda lopte. Za sada nije bilo udarca prema vratima na obje strane.

20' Nakon 20 minuta utakmice na Poljudu i dalje bez udaraca u okvir gola.

17' Četvrti korner za Hajduk. Ubacio je Gyurcso, najviši u skoku bio je Jradi, pucao je glavom, ali ne dovoljno snažno da bi ugrozio vrata Rijeke

13' Antonio Čolak u riječkim redovima također dobiva žuti karton.

10' Hajduk je dosad imao dva kornera, ali zasad nismo vidjeli ništa toga zanimljivog u otužnoj atmosferi praznog Poljuda.

5' Prvi žuti karton na utakmici. Stanko Jurić napravio je oštar prekršaj na Austrijancu Gorgonu.

1' Počela je utakmica na Poljudu. Prvi napad Hajduka i korner za domaćina. Sudi Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

0' Čeka se početak utakmice na praznom Poljudu. Torcida će utakmicu na svoj 68. rođendan gledati u dvorani, a prije toga u korteu dolaze do dvorane.

Sastavi:

HAJDUK: Blažević - Bradarić, Lopez, Ismajli, Tudor - Jurić, Juranović - Gyurcso, Jairo, Jradi - Said

RIJEKA: Sluga - Zuta, Escoval, Punčec, Pavelić - Grahovac, Čanađija - Heber, Pavičić, Gorgon - Čolak

Izostat će tako pravi ambijent kakav uvijek viđamo u susretima hajdukovaca i Riječana i kakav se očekivao na današnji 68. rođendan Torcide.

U konkurenciji za današnji susret neće biti kapetan Hajduka Mijo Caktaš koji je u posljednjem sudaru s Lokomotivom zaradio treći žuti karton pa će preskočiti ogled s Rijekom.

Na utakmici sa Zagrepčanima vratar Josip Posavec ozlijedio je šaku lijeve ruke i morat će pauzirati idućih nekoliko prvenstvenih susreta.

Čuvar mreže Bijelih danas će biti Goran Blažević koji je branio posljednjih 35 minuta dvoboja u Kranjčevićevoj ulici. Još od ranije van stroja su Hamza Barry, Tomislav Duka i Dino Beširović.

"Svjesni smo važnosti utakmice i samo s našom željom i agresivnošću možemo doći do cilja", poručio je na konfeneciji za medije uoči susreta trener Hajduka Zoran Vulić.

O riječkoj dominaciji proteklih godina dovoljno govori činjenica da su u protekle 24 utakmice doživjeli samo jedan poraz, dok su zadnji posrtaj na Poljudu doživjeli 7. kolovoza 2011. godine.

"Ovo će biti jedna neizvjesna, teška i zanimljiva utakmica, puna natjecateljskog žara bez obzira na to što neće biti publike. I jedina i drugima jako puno znači. Nastavak pozitivnog niza značio bi veliki korak prema stabilizaciji situacije", rekao je Igor Bišćan, trener Rijeke, koji kao igrač nikad nije slavio na Poljudu.