GORIČANI NISU IZDRŽALI

Povratak na treće mjesto: Preokret Osijeka kod Gorice

ih

U posljednjem prvenstvenom susretu dana 17. kola HNL-a, Osijek je u sjajnoj utakmici slavio u gostima kod Gorice 2:1.

09.12.2018. u 20:46

Domaćin Gorica držao je konce utakmice u samom startu, poveli su već u 12. minuti preko Suka i bili nešto konkretniji na terenu, krenuli su agresivno i bili rastrčani. Vidjelo se to kad je Zwolinski uposlio Suka na rubu zaleđa te utrčao u šesnaesterac te zabio gol. Ali dobar rezultat uprskali su u 40. minuti jedanaestercem kojeg je za goste realizirao Marić za vjetar u leđa svojoj momčadi. Start na Bobanu u šesnaestercu bio je dovoljan da sudac Gabrilo pokaže na bijelu točku.

No Osijek je u drugom dijelu izgledao bolje, što je naplatio u 75. minuti. Grgić odlično reagira na centaršut Bočkaja s lijeve strane. Iz blizine je pogodio za konačan rezultat i pobjedu 2-1.

Gorica je umalo izjednačila u 84. minuti, Miya pogodio je vratnicu, a u posljednjim trenucima domaćini su ostali s igračem manje nakon što je Marina isključen zbog drugog žutog kartona.

Osijek je sada opet treći i preskočio je Lokomotivu koja je u zadnja tri susreta uzela samo dva boda, dok je Gorica s 26 bodova ostala na petom mjestu.