IGRALO SE BEZ GLEDATELJA

POVRATAK HRVATSKOG NOGOMETA Lokomotiva prvi finalist kupa

mn/h

Lokomotiva je u subotu postala prvi finalist Hrvatskog nogometnog kupa nakon što je u prvoj polufinalnoj utakmici u Koprivnici pobijedila domaći Slaven Belupo 3:1.

30.05.2020. u 22:21

Ovom prvom utakmicom polufinala Hrvatskog nogometnog kupa nogomet se, nakon više od dva i pol mjeseca pauze zbog pandemije korona virusa vratio na hrvatske stadione na kojima zbog strogih mjera nije bilo gledatelja.

Slaven je utakmicu na svom stadionu "Ivan Kušek Apaš" sjajno počelo i poveo 1:0 već u sedmoj minuti susreta. Bruno Goda je primio loptu na 25 metara, okrenuo se na ljevicu i pogodio čiste rašlje. Do kraja prvog poluvremena Slaven je imao nekoliko prilika, no nije ih iskoristio.

U drugom poluvremenu Slaven igra slabije i više nema prilika, a preokret u igru unosi Sammir koji asistira Cokaju u 68. minuti za izjednačenje Lokomotive. Samir je asistent i kod drugog gola kojeg za Lokomotivu u 80. minuti zabija Tolić. Pobjedu Lokomotive zaključuje u sudačkoj nadoknadi u 94. minuti Myrto Uzuni nakon asistencije Lirima Kastratija.

Igra se na jednu utakmicu i Lokomotiva će u finalu igrati protiv pobjednika druge polufinalne utakmice između Rijeke i Osijeka koja se igra u nedjelju.