ABA LIGA

Porazom od Partizana, Splićani završili u doigravanju za ostanak u natjecanju

bkk/h

U susretu posljednjeg, 26. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na gostovanju u Beogradu izgubio od Partizana s 58:80 završivši u  doigravanju za ostanak u regionalnom natjecanju.

26.04.2021. u 18:47

Da bi izbjegli pretposljednje, 13. mjesto koje vodi u play off za ostanak s drugoplasiranim sastavom 2. ABA lige, Splićani su morali slaviti u zadnjem kolu regularnog dijela ABA lige. "Žutima" je trebao i poraz Krke ili Borca.

Na koncu su i Krka i Borac izgubili, ali i momčad s Gripa koja je tako pala na 13. mjesto ABA lige. Iza Splićana je tek Koper Primorska koja je u prosincu izbačena iz lige.

U istom terminu Krka je izgubila na gostovanju kod FMP-a s 85:91, dok je Cibona u Čačku pobijedila Borac s 82:77. Nažalost, to nije pomoglo Splićanima koji su upisali i 12. poraz od Partizana u 12 međusobnih susreta u ABA ligi.

Partizan je već nakon prve četvrtine vodio s 13 razlike (26:13), a na poluvremenu je beogradski klub vodio s +21 (42:21).

Domaćine su do pobjede predvodili Marcus Paige s 13 koševa i četiri asistencije, Ognjen Jaramaz s 13 koševa i tri skoka te Eric Mika s 12 koševa. Kod Splita najefikasniji su bili Luka Babić s 13 koševa uz sedam skokova, Marko Luković s 12 poena i četiri skoka i Toni Perković osam poena.

Split će u doigravanju za ostanak igrati s poraženim iz dvoboja finala Druge ABA lige u kojem se sastaju Studentski centar iz Podgorice i sarajevski Spars.

Cibona je na gostovanju u Čačku pobijedila Borac s 82:77, a presudila je posljednja četvrtina koju su "Vukovi" dobili s 24:14.

Borac je na ulazu u zadnju dionicu imao pet koševa viška, no gosti su sjajnom igrom u završnici okrenuli rezultat. Cibonu su do pobjede vukli Ivan Novačić s 21 košem te Darko Planinić s 19 koševa i pet skokova.

Cibona je sezonu završila s 10 pobjeda i 16 poraza.

U ponedjeljak se još sastaju Zadar i Crvena zvezda.