BORBA ZA VRH

Porazi Dinama i Hajduka, pobjeda Osijeka i remi Rijeke: Evo kako izgleda ljestvica HNL-a

kkž

U derbi utakmici, ujedno i posljednjoj 12. kola HNL-a, nogometaši Osijeka osvojili su sva tri boda na Poljudu gdje su pobijedili Hajduk 2:0 (0:0), dok su u ranijem nedjeljnom susretu 12. kola nogometaši Istre 1961 i Rijeke osvojili po bod, točnije, u Puli su odigrali neodlučeno 1:1 (0:1).

22.10.2023. u 20:15

Osječani su oba pogotka postigli u nastavku ogleda, a povratnik na trenersko mjesto tog prvoligaša Zoran Zekić tako je u prvenstvenoj premijeri ostvario veliki rezultat. Petar Brlek je bio strijelac u 46. minuti, dok je Nail Omerović u 74., uz pomoć domaćeg vratara Lučića, postavio konačnih 2:0.

Osijek šokirao Poljud: Hajduk doživio još jedan poraz

Rijeka je, pak povela golom Nike Jankovića u 22. minuti, dok je za Istru 1961 izjednačio Frano Mlinar u 48. minuti. Pulska momčad je time prekinula negativan prvenstveni niz budući je izgubila posljednje četiri utakmice i u tom razdoblju nije postigla ni jedan pogodak. Ovim remijem stao je i pozitivan niz vodeće Rijeke koja je imala četiri pobjede u prvenstvu u posljednja četiri nastupa.

U subotu su, nogometaši Gorice u susretu su 12. kola HNL-a na svom terenu svladali Dinamo s 2:1 (0:0) i tako ostvarili prvu prvenstvenu pobjedu protiv zagrebačkog kluba u povijesti.

Dinamo tone u sve veću krizu: Izgubili u gostima kod Gorice

Dinamo je poveo golom Arijana Ademija (63), ali Gorica je okrenula preko Nikole Vujnovića (70) i Ante Mateja Jurića (90+2).

Poredak HNL-a

Hajdukov poraz bio je poklon za njegove rivale na vrhu ljestvice. Rijeka je ostala prva, sada s dva boda prednosti pred splitskim Bijelima, a Dinamo i Gorica imaju dva boda zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom, Dinamo uz utakmicu manje.

Sada je blizu i Osijek koji ima tri boda zaostatka za Hajdukom, a pet bodova manje od vodeće Rijeke.