SLALOM U WENGENU

PONOVNO PRVI Velika pobjeda Francuza Noela, Filip Zubčić zauzeo 18. mjesto

mšm/h

Francuski skijaš Clement Noel osvojio je drugu godinu zaredom klasični slalom u švicarskom Wengenu, gdje je u dvije vožnje bio za 40 stotinki brži od drugoplasiranog Norvežanina Henrika Kristoffersena, dok je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić završio utrku na 18. mjestu.

19.01.2020. u 14:28

Na pobjedničko postolje se probio i Rus Andrej Horošilov, koji je do trećeg mjesta stigao s devete pozicije u prvoj vožnji te je za pobjednikom zaostao za 83 stotinke.

Četvrto mjesto osvojio je Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag sa zaostatkom od 85 stotinki, a peto mjesto su podijelila dvojica domaćih reprezentativaca Daniel Yule i Ramon Zenhaeusern zaostavši za pobjednikom 90 stotinki.

Noelu je ovo druga ovosezonska pobjeda, u kojoj je osvojio i sljemensku kristalnu krunu, a ukupno peta u karijeri.

Henrik Kristoffersen je s 402 boda zadržao vodeće mjesto među slalomašima, a na drugo mjesto se s 340 bodova probio Noel. Filip Zubčić je s 41 bodom na 30. mjestu.

Kristoffersen je sa 691 bodom ponovno zasjeo na čelo ukupnog redoslijeda za Veliki kristalni globus, a drugi je Francuz Alexis Pinturault (613), koji je u nedjelju ostao bez bodova nakon pogreške u drugoj vožnji. Filip Zubčić je na 25. mjestu sa 185 bodova.

Skijaši će se za bodove u Svjetskom kupu sljedećeg vikenda boriti u austrijskom Kitzbuehelu, gdje je u petak (11.30 sati) na rasporedu superveleslalom, u subotu (11.30) spust, a u nedjelju još jedan slalomski klasik (prva vožnja 10.30, druga vožnja 13.30 sati).