JEDANAESTERCI ODLUČILI POBJEDNIKA

Juniori Dinama 'prosuli' dva gola prednosti protiv Chelsea i ispali iz Lige prvaka

iz/h

Nogometaši Dinama ostali su bez plasmana na završni turnir juniorske Lige prvaka, iako su do 77. minute vodili s 2-0. Chelsea je s dva pogotka izborio jedanaesterce u kojima je hrvatski reprezentativni vratar Karlo Žiger obranio dva udarca i odveo Chelsea u polufinale.

03.04.2019. u 16:53

Oba pogotka za Dinamo postigao je Antonio Marin u 40. i 57. minuti, dok je dvostruki strijelac za Chelsea bio Luke McCormick u 77. i 88. minuti. Nakon što su na jedanaesterce prošli ruski Lokomotiv i Liverpool, Dinamovi juniori nisu uspjeli nastaviti niz, jer je Žiger zaustavio udarce Franjića i Baturine, a samo su Pavlak i Horkaš bili precizni, dok su sva četiri domaća izvođača pogodila mrežu.

Chelsea će u polufinalu, 26. travnja u Nyonu, igrati protiv branitelja naslova Barcelone, dok Porto čeka boljeg iz dvoboja Hoffenheima i Real Madrida.

U prvom poluvremenu četvrtfinala Dinamovi juniori održali su pravu lekciju favoriziranim nogometašima Chelseaja, bivši dvostrukim pobjednicima juniorske Lige prvaka.

U 25. minuti momčad pod vodstvom Igora Jovičevića mogla je doći do vodećeg pogotka, kad je Antonio Marin prošao po lijevoj strani do gol crte, ubacio u sredinu, gdje je Leon Šipoš ostao za pola koraka prekratak i nije uspio podmetnuti nogu te preusmjeriti loptu u nebranjenu mrežu.

Vodeći pogodak je Dinamo postigao u 40. minuti. Organizirano kontranapad završio je ubacivanjem Tina Hrvoja na rub peterca, gdje je u skoku bio Šipoš. Lopta ga je preletjela, ali ju je prihvatio Antonio Marin i iz neposredne blizine uspio poslati pokraj vratara hrvatske U-17 reprezentacije Karla Žigera.

Tri minute poslije domaća momčad je uputila jedini udarac u okvir vrata u prvom poluvremenu. Učinio je to Conor Gallagher s 15-ak metara, a Dinamov kapetan Dinko Horkaš je obranio.

U 57. minuti zagrebačka momčad je udvostručila vodstvo. Edin Julardžija je poslao loptu u kazneni prostor prema Antoniju Marinu na lijevu stranu. Nakon kratke zadrške strijelac prvog pogotka je desnom nogom poslao loptu u suprotni kut te po drugi put svladao Žigera.

Od 65. minute domaća momčad je počela sve opasnije prijetiti Dinamovom vrataru Horkašu. U 68. minuti je Guehi nakon udarca iz kuta pogodio vratnicu udarcem glavom. Devet minuta poslije lopta je završila iza Horkaševih leđa.

Gjira je napravio prekršaj na rubu kaznenog prostora s desne strane. Slobodan udarac izveo je McEachran, poslao prizemnu loptu u sredinu na koju je natrčao kapetan Chelseaja Luke MCCormick i kroz šumu nogu te ispod Horkaševe ruke poslao ju u mrežu.

Nakon postignutog pogotka Chelsea je još pojačao pritisak koji je urodio izjednačujućim pogotkom u 88. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Gallaghera na desnoj strani, a on ju je ubacio pred vrata. Tamo je u skoku najviši bio McCormick i glavom poslao loptu u mrežu za 2-2, što je bio konačni rezultat dvoboja te je Dinamo treći krug zaredom o plasmanu dalje odlučivao izvođenjem jedanaesteraca.

Nažalost, Dinko Horkaš se ovoga puta nije prometnuo u junaka raspucavanja, već je to postao Karlo Žiger na suprotnoj strani. Vratar hrvatske U-17 reprezentacije zaustavio je udarac Franjića u prvoj seriji te Baturine u četvrtoj, dok su McCormick, Gallagher, Guehi i Colley bili precizni izvođači za Chelsea koji je tako izborio plasman u polufinale, gdje će 26. travnja u Nyonu igrati protiv branitelja naslova Barcelone.