PANIKA TIJEKOM SUSRETA

Pojavile se snimke razgovora Modrića sa sucima: 'Ulazi unutra, zamisli da ga pogodi u glavu'

hk

Atletico Madrid i Real Madrid susreli su se ovog vikenda u španjolskom prvenstvu, a susret koji je prekinut zbog nereda na kraju je završio neriješenim rezultatom 1:1.

01.10.2024. u 15:52

Nakon susreta ne priča se o rezultatu već upravo o spomenutom prekidu koji je trajao čak 20 minuta. Huligani koji "navijaju" za Atletico Madrid raznim predmetima su gađali vratara Kraljeva Thibauta Courtoisa koji ih je provocirao nakon što je njegova momčad zabila pogodak.

Belgijski vratar nekada je branio boje Atletica pa mu navijači ne mogu oprostiti odlazak u redove gradskog rivala. Na derbiju su ga gađali upaljačima, a policija je kod jednog huligana pronašla i nož.

U utorak je pojavila snimka sudaca koji su pokušavali primiriti situaciju, a hrvatskog kapetana Luku Modrića nagovarali su da se povuče u svlačionicu. Na početku snimke se čuje kako Courtois sudu viče da ne može igrati na ovaj način.

Cijeli razgovor

"Ne možeš igrati? U redu", odgovara mu glavni sudac. Potom se okreće i obraća se ostalim igračima. "Ulazimo u tunel, idemo! Diego, prekidamo utakmicu na 10 minuta zbog bacanja predmeta u teren, okej? Svi idemo unutra i onda ćemo se svi vratiti, okej?", rekao im je. Pomoćni sudac se potom obratio Luki Modriću.

"Idemo, uđi unutra. Vratit ćemo se za 10 minuta. Da, 10 minuta, Modriću, to je protokol. Protokol za bacanje predmeta u teren. Zamisli da ga pogodi u glavu", rekao mu je. Glavni sudac je komunicirao i s trenerom Reala Carlom Ancelottijem. "Carlo, idemo unutra na 10 minuta. Vratit ćemo se ako se situacija smiri", kazao mu je.

Za Modrića mirovina nije opcija, a sada je opet srušio rekord: 'Luka je poput vina'

Potom se glavni sudac okrenuo i obratio Éderu Militãou. "Pričaj s trenerom, njemu sam sve objasnio. Objasnio sam treneru, objasnio sam treneru. Trener će objasniti tebi", rekao mu je. Opet se obratio Modriću. "Luka! Luka, ulazi odmah, sad! Moramo ući. Pratim protokol i ja sam, pa morate svi", vikao je. Za kraj je nogometašu Atletica Rodrigu De Paulu rekao da je skupio tri upaljača. Snimku poslušajte OVDJE.