LIGA PRVAKA

Pogledajte Valverdeov golčinom s 25 metara koja je donijela pobjedu Realu: Akciju započeo Modrić

kkž

Nogometaši Real Madrida slavili su s 3:2 kod Napolija u drugom kolu Lige prvaka,dok su poraze upisali Manchester United i Arsenal.

03.10.2023. u 23:10

Real je slavio kod najvećeg konkurenta u skupini Napolija i napravio veliki kora ka nokaut fazi. Talijanski prvak je poveo golom Norvežanina Lea Ostgarda nakon greške vratara Kepe, a Real je preokrenio u prvom dijelu pogocima Viniciusa i Belinghama. Zielinski je iz penala izjednačio u 54. minuti, a pobjedu je Kraljevskom klubu donio Federico Valverde bombom u 78. minuti.

Luka Modrić je ušao u igru u 64. minuti.

Otkriveno zašto Modrić 'grije' klupu: 'Nemam nikakav problem s njim'

Luka ušao s klupe

Luka Modrić, koji je ušao u igru, izveo je korner nakon kojega se lopta odbila na skoro 30 metara od gola na noge Fedeu Valverdeu. On je rijetko viđenim topovskim udarcem poslao loptu prema golu, ona je pogodila gredu i od Mereta se odbila u mrežu. Gol se vodi kao autogol Mereta, ali bio je to fenomenalan potez Urugvajca od kojeg se Napoli nije oporavio.

Ranije u utorak u istoj skupini Braga je u gostima pobijedila Union Berlin s 3:2. Real je osvojio šest bodova, Napoli i Braga po tri, a Union Berlin je bez bodova. U sljedećem kolu Napoli dočekuje Union Berlin, dok Real dočekuje Bragu.

Skupina D

U skupini D Inter je kao domaćin pobijedio Benficu 1:0 golom Markusa Thurama u 62. minuti. Petar Musa je ušao za klub iz Lisabona u 68. minuti. Ranije u utorak Real Sociedad je u gostima pobijedio Salzburg sa 2:0. Real Sociedad i Inter imaju po četiri boda, Salzburg tri, a Benfica je bez bodova. U sljedećem kolu Inter dočekuje Salzburg, dok će Benfica ugostiti Real Sociedad.

Skupina A

U skupini A Galatasaray je u gostima svladao Manchester United 3:2, a odlučujući pogodak za Galatasaray postigao je Mauro Icardi u 81. minuti. ManU je dvaput vodio pogocima Danca Hojlunda, a turski klub se vraćao, da bi Icarrdi promašio penal u 78. minuti, a Casemiro dobio crveni karton.

U istoj skupini Bayern München je u gostima pobijedio Kopenhagen s 2:1. Danci su poveli golom Lucasa Leragera, Jamal Musiala je izjednačio a "džoker s klupe" Mathys Tel donio pobjedu sedam minuta prije kraja. Bayern ima šest bodova, Galatasaray četiri, Kopenhagen tri, a Manchester United je bez bodova.

Skupina B

U skupini B Lens je kod kuće pobijedio Arsenal 2:1 i to nakon što su Topnici poveli golom Jesusa. PSV i Sevilla u Eindhovenu remizirali 2:2, a Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu. Lens ima četiri boda, Arsenal i Sevilla po tri, a PSV jedan bod.