DOBRO ODRADILI POSAO

Pogledajte kako sada izgleda ljestvica Lige prvaka: Dinamo iznad Bayerna

bkk/h

Nogometaši Dinama ostvarili su premijernu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka, u gostima su svladali austrijskog doprvaka Salzburg s 2:0 (0:0) u susretu trećeg kola.

23.10.2024. u 22:53

Prvi pogodak na susretu postigao je Sandro Kulenović u 49. minuti, dok je Dinamo ključni korak prema slavlju napravio u 84. minuti. Tada je Bruno Petković zabio za 2:0 čime je hrvatski prvak nakon poraza 2:9 od Bayerna i 2:2 s Monacom osvojio prva tri boda u elitnom natjecanju.

Dinamo ima četiri boda i nalazi se u sredini ljestvice. Prestigao je Bayern na ljestvici koji je poražen kod Barcelone 4:1. Nakon prvog poluvremena koje je prošlo u nešto boljoj igri Salzburga, ali i općenito gledano bez većih uzbuđenja, na startu drugog dijela Dinamo je poveo.

U 49. minuti je Ristovski lijepo uposlio Kulenovića, a napadač Dinama je precizno pogodio nebranjeni dio domaće mreže za 1:0. Dinamo je odradio novi veliki posao u 66. minuti kada je Salzburg ostao s igračem manje.

Domaći vratar zaradio crveni karton

Domaći vratar Schlager i Kulenović su se sudarili izvan šesnaesterca, a sudac Makkelie je golmanu Salzburga pokazao crveni karton zbog igranja lopte s rukom.

Dinamo s igračem više upisao povijesnu pobjedu: Kulenović i Petković heroji su Modrih

U nastavku susreta Austrijanci su napadali s igračem manje, a onda je u 84. minuti bljesnuo kontranapad Dinama. Opet je Ristovski bio asistent, a Petković je s vrha šesnaesterac pogodio za konačnih 2:0. U četvrtom kolu Dinamo će gostovati u Bratislavi kod Slovana. Taj je ogled na programu 5. studenoga s početkom u 18.45.