MODRI NE STOJE DOBRO

Pogledajte kako izgleda ljestvica Dinamove grupe nakon poraza

Hana Krnić

Dinamo je u četvrtak "srušen" u susretu drugog kola C skupine Konferencijske lige na gostovanju u Prištini od Ballkanija sa 0:2 upisavši prvi poraz u skupini.

05.10.2023. u 20:45

Golove za kosovski sastav zabili su Almir Kryeziu (45) i Walid Hamidi (83). Modri su u Prištinu doputovali bez sedam ključnih igrača. Trener Sergej Jakirović zbog ozljeda nije mogao računati na kapetana Bruna Petkovića, Darija Špikića i Stefana Ristovskog. Robert Ljubičić se razbolio, a Arijan Ademi nije registriran za europske utakmice. Netom prije početka susreta saznalo se i da Josip Drmić ima problema.

No, bez obzira na sve Dinamo je ne Kosovo odigrao ispod svake razine i u većini vremena izgledali su slabo i bezidejno.

Debakl Dinama u Prištini: Ballkani šokirao hrvatskog prvaka

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela. Qendrim Zyba je prebacio Dinamovu obranu, Kryeziu je utrčao u našao se ispred vratara Ivana Nevistića i lijepo pogodio za vodstvo domaćina. Turski sudac Atilla Karaoglan je poništio gol zbog zaleđa, ali VAR je pokazo kako je kosovski napadač bio u dobroj poziciji.

Ballkani je veliku pobjedu potvrdio u 88. minuti nakon što je Boško Šutalo izgubio loptu, a Walid Hamidi se sjurio na gol i pogodio pored Nevistića za 2:0.

Pogled na tablicu

U prvom susretu iz ove skupine češka Viktorija Plzen je na gostovanju u Kazahstanu preokretom pobijedila Astanu sa 2:1 upisavši i drugu pobjedu. Astana je povela u 51. minuti golom hrvatskog nogometaša Marina Tomasova, ali Viktorija je okrenula rezultat preko Tomaša Choryja (54) i Jana Kopica (57). Za Astanu je branio Hrvat Josip Čondrić, a svih 90 minuta za domaći sastav je odradio i Tomasov.

Na ljestvici vodi Viktorija sa šest bodova, Dinamo i Balkani imaju po tri boda, dok je Astana na "nuli". Modri se nalaze na drugom mjestu na tablici zbog bolje gol razlike. Dinamu sada slijede dva ogleda protiv Viktorije. Prva utakmica je 26. listopada na stadionu Maksimir, a uzvrat 9. studenog u Plzenu.