ŠKOTSKA LIGA

Pobjede upisali Rangers i Celtic, nastupili Barišić i Juranović

bkk/h

Škotski nogometni velikani Rangers i Celtic ostvarili su pobjede u susretima 20. kola nacionalnog prvnstva, pa će aktualni prvak Novu godinu dočekati sa šest bodova više od Celtica.

26.12.2021. u 18:57

Rangers je na Ibroxu pobijedio St Mirren s 2:0, dok je Celtic na gostovanju porazio St Johnstone s 3:1.

Rangers je do devete uzastopne ligaške pobjede, pri čemu šeste u nizu bez primljenog gola, stigao golovima Scotta Wrighta (14) i Alfreda Morelosa (26).

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav.

Tri boda je dohvatio i Celtic koji je na gostovanju porazio St Johnstone s 3:1.

Gosti su golovima Liela Abade (9, 22) poveli s 2:0. Christopher Kane je smanjio u 69. minuti, a pitanje pobjednika razriješio je Nir Bitton pogodivši u 82. minuti za 3:1.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović je za goste odigrao cijeli susret.

Rangers vodi na ljestvici s 51 bodom, Celtic je drugi sa šest bodova manje, dok je na trećem mjestu Hearts s 36 bodova.