KOŠARKA

Pobjede upisali Indiana Pacers, Philadelphia 76ers i LA Lakers; još jedan poraz Clevelanda

vp/h

Bojan Bogdanović je sinoć upisao pobjedu sa svojim Indiana Pacersima, kao i Ivica Zubac s Los Angeles Lakersima i Dario Šarić sa Philadelphia 76ersima, dok su Cleveland Cavaliers Ante Žižića doživjeli osmi poraz u devet utakmica.

04.11.2018. u 09:27

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su sa 102-101 bili bolji od Boston Celticsa, a pobjedu im je donio Victor Oladipo tricom 3.4 sekunde prije kraja.

Oladipo je utakmicu završio s 24 koša i 12 skokova, a Bogdanović je u 23 minute zabio 16 koševa (šut iz igre 6/11, trice 2/5) i tome dodao tri skoka, jednu asistenciju i tri ukradene lopte.

Marcus Morris je bio najbolji strijelac Bostona s 23 koša, a Kyrie Irving je ubacio 18.

Philadelphia 76ers su također slavili, sa 109-99 su pobijedili Detroit Pistonse i to im je četvrta pobjeda u zadnjih pet utakmica. Najbolji kod Sixersa bio je Joel Embiid s 39 koševa, od čega je 32 zabio u prvom poluvremenu. Dario Šarić je odigrao 22 minute za Philadelphiju i zabio je pet koševa sa šutom iz igre 2/5 i trice 1/4 te je ugrabio četiri skoka i upisao dvije asistencije.

Pistonse, kojima je ovo četvrti poraz zaredom, predvodio je također raspoloženi Blake Griffin s 38 koševa.

LA Lakers su sinoć prekinuli niz od 16 poraza u utakmicama protiv Portland Trail Blazersa svladavši ih u gostima sa 114-110.

LeBron James je za Lakerse zabio 28 koševa uz sedam asistencija i pet skokova. Rajon Rondo je dodao 17 koševa, 10 skokova i šest asistencija za Lakerse. Ivica Zubac je bio solidan, odigrao je 19 minuta i u tom je vremenu upisao devet koševa (šut iz igre 4/5), osam skokova i jednu ukradenu loptu.

Kod Portlanda najbolji su bili Damian Lillard i CJ McCollum s po 30 koševa svaki.

Cleveland Cavaliersi nastavljaju s porazima, sinoć su ih lako pobijedili Charlotte Hornets sa 126-94. To je osmi poraz za Cleveland od početka sezone.

Jeremy Lamb je zabio 19 koševa za Charlotte, dok je najbolji strijelac Clevelanda bio JR Smith s 14 koševa. Ante Žižić je odigrao četiri minute i upisao dva koša (šut iz igre 1/2) i dva skoka.