REAKCIJE NAKON PROLASKA SKUPINE

Petković: Utakmica je bila energična. Na koga god dođemo u osmini finala neće mu biti lako

kkž

Hrvatska reprezentacija odigrala je posljednju utakmicu skupine F Svjetskog prvenstva u Katru. Utakmica Hrvatska-Belgija završila je rezultatom 0:0, čime je Hrvatska osvojila ukupno pet bodova i bez poraza prošla skupinu.

01.12.2022. u 17:46

Podsjetimo, Hrvatska je u skupini remizirala s Marokom i Belgijom te pobijedila Kanadu (4:1), time smo kao drugoplasirani u skupini prošli u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Nakon utakmice izjavu je dao i hrvatski napadač Bruno Petković.

''Očekivali smo tešku utakmicu, ali bitno nam je bilo proći skupinu. Naravno, to smo i očekivali po kvaliteti koju posjedujemo. Sada se moramo lijepo odmoriti i iščekujemo osminu finala'', rekao je te dodao:

''Utakmica je bila izuzetno energična. Prvo poluvrijeme Belgija je pokrivala i izlazila. Znali su da im treba tri boda, ali nismo se ni mi povukli. Tražili smo igru i naše prilike, jer smo znali da ako se branimo 90 minuta sigurno neće dobro završiti.  Drugo poluvrijeme, Lukaku je bio u više navrata izrazito opasan, ali takav je igrač, opasan i kvalitetan''.

Petković, koji je ušao s klupe u drugom poluvremenu osvrnuo se i na to kako je on doživio utakmicu s klupe.

''Nakon odličnog početka, trebalo nam je malo dok smo polovili linije  jer su napadali s izrazito puno igrača, većinom su bili jako hitri, energični i brzi. Bilo ih je jako teško pokriti dok nismo polovili sve. Pred kraj poluvremena imali smo sve po kontrolom''.

Za kraj je Petković naglasio kako nema nikakve želje za suparnika u osmini finala. ''Na koga god dođemo neće mu biti lako, isto kako i nama neće biti'', rekao je naš napadač.

Podsjetimo, Hrvatska će u osmini finala igrati proti prvoplasiranog iz skupine E.