2. PRETKOLO LIGE PRVAKA

PAOK pobijedio Borac, Kotarski branio za Grke: Celje Damira Krznara prošlo s remijem

bkk/h

Nogometaši PAOK i Ludogoreca ostvarili su pobjede u prvim susretima 2. pretkola nogometne Lige prvaka.

24.07.2024. u 22:23

PAOK je u Solunu pobijedio Borac iz Banje Luke s 3:2. Grčki sastav je vodio 1:0 i 2:1, gosti su oba puta izjednačili, no domaćin je početkom drugog dijela zabio i treći gol za pobjedu.

Strijelci za solunski sastav bili su Konstantinos Koulierakis (17, 39), te William Troost-Ekong (51), dok su za Borac golove zabili Sebastian Herrera (22) i Enver Kulašin (45+3).

Hrvatski vratar Dominik Kotarski je branio za PAOK. Uzvrat je 31. srpnja u Banjoj Luci. Pobjedu je ostvario i Ludogorec koji je s 2:0 porazio Dinamo iz Minska.

Krznarovo Celje remiziralo

Bernard Tekpetey (9) i Todor Nedelv (45+1) zabili su za domaćine. Uzvrat je u mađarskom Mezokovesd 31. srpnja. U susreti između Celja, kojeg vodi hrvatski stručnjak Damir Krznar i Slovana iz Bratislave nije bilo pobjednika, susret je završio 1:1.

Sve najvažnije dogodilo se u prvih pola sata susreta. Celje je povelo već u sedmoj minuti preko hrvatskog veznjaka Luke Bobičaneca, a samo četiri minute kasnije izjednačio je David Strelec. Gosti su u 30. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Kyriakos Savvidis.

UEFA objavila termine: Evo kada Osijek, Rijeka i Hajduk počinju svoj europski put

Bobičanec, bivši igrač Međimurja i Čakovca, je igrao cijeli susret dok je Ivan Brnić ušao u igru u 85. minuti. Na suprotnoj strani Marko Tolić nije ulazio u igru. Uzvratni dvoboj je za sedam dana u Bratislavi.