Nije montaža

Ovakav gol sigurno još niste vidjeli: Zabio iz slobodnog udarca sa 60 metara

ih

Utakmicu malezijskog FA kupa između Pahanga i Peraka (3:1) obilježio je nevjerovatan pogodak iz slobodnog udarca postignut s udaljenosti od 60 metara.

24.06.2019. u 15:34

Pahang je u prvoj utakmici slavio s 3:1 te će u uzvratu braniti prednost, a susret između spomenutih momčadi obilježio je nevjerojatan pogodak u 92. minuti. Postignut je iz slobodnog udarca s udaljenosti od 60 metara.

Domaći su golovima Goulona i Sumareha poveli sa 2:0, ali je važan gol u gostima za Perak postigao Partiban u 54. minuti.

Kad su svi očekivali da će susret biti okončan tim rezultatom, na scenu je stupio domaći igrač Goulon koji je u 90. minuti postigao nevjerojatan pogodak.

On je iz slobodnog udarca sa 60 metara, odnosno gol-aut linije sa svoje polovine, direktno šutirao prema gostujućem golu, a taj udarac bio je neobranjiv za gostujućeg vratara koji se nije uspio na vrijeme vratiti na liniju.