SUSRET U ULICI PJESNIKA

Osijek se napokon odlijepio s dna: VAR nije prijatelj Lokomotive

hk/h

U prvom nedjeljnom susretu sedmog kola HNL-a nogometaši Osijeka su upisali drugu ligašku pobjedu u nizu, slavili su s 1:0 u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive.

22.09.2024. u 20:11

Utakmicu je odlučio pogodak Roka Jurišića u 32. minuti, a VAR je zbog zaleđa poništio dva gola Lokomotive tijekom utakmice. Osijek je s posljednjeg skočio na šesto mjesto ljestvice, dok je Lokomotiva trenutačno osma.

Brzo su Osječani stvorili priliku pred domaćim vratima, već u trećoj minuti. Arnel Jakupović je izbio sam pred Zvonimira Šubarića, golmana Lokomotive, ali je pucao pored vrata.

U uvodnom dijelu susreta rastrčanije i bolje su djelovali gosti iz Osijeka, ali prvu sljedeću priliku za pogodak imala je Lokomotiva. U 22. minuti nakon kornera odlično je skočio Fran Karačić i pucao glavom, ali je još bolje intervenirao vratar Osijeka Marko Malenica.

Sve se moglo okrenuti

Osijek je poveo u 32. minuti, a strijelac je bio Jurišić. Zajedničku su akciju izveli Marko Soldo i Jurišić, a potonji je u padu zahvatio loptu i zatresao domaću mrežu. Lokomotiva se vrlo brzo rezultatski vratila. U 37. minuti je Marko Vranjković pogodio za 1:1, ali je gol poništen nakon VAR provjere koja je detektirala zaleđe Duje Čopa.

U nadoknadi prvog dijela greda je spasila Lokomotivu, Jakupović je pucao i vrlo malo je nedostajalo da Osječani u tom trenutku pobjegnu na dva gola prednosti. Dugo vremena se u drugom poluvremenu nije događalo ništa zanimljivo, a onda je Lokomotiva u 65. minuti postigla pogodak. Strijelac je bio Mudražija koji je iz blizine pogodio mrežu, ali i taj je gol poništen zbog novog zaleđa.

Svi pričaju o debaklu Dinama, a zaboravljaju pravog junaka: Ovo je zaista filmski povratak

Pobjednik je mogao biti odlučen u 81. minuti kada je novu šansu za goste imao Jakupović, ali je i tada bio neprecizan u završnici. Zadnju šansu za izjednačenje Lokomotiva je imala u 93. minuti, ali Karlo Vuković nije dobro reagirao te je Osijek zadržao minimalnih 1:0.