DVOBOJ NA GRADSKOM VRTU

Osijek ispao od Basela, Majstorović nije uspio spasiti domaće

ig

Nogometaši Osijeka treću sezonu uzastopce završavaju svoj europski put porazom u 2. pretkolu Europske lige. Prije dvije godine ispali su od Rangersa, lani od sofijskog CSKA, a ovoga puta od Basela koji je u Gradskom vrtu pobijedio sa 2:1.

17.09.2020. u 19:40

Prva europska utakmica Osijeka u ovoj sezoni nažalost, bila je i posljednja.

Švicarski velikan, koji je prošle sezone stigao do četvrtfinala Europske lige, slavio je u Osijeku, premda je moglo biti i drugačije. Gosti su na poluvremenu imali 2:0, Osijek je u nastavku zaigrao daleko bolje, no uspio je tek smanjiti.

Strijelci za Basel bili su Arthur Cabral (18) i Valentin Stocker (44), dok je za Osijek zabio Ante Majstorović (84).

Nakon što su dvije prethodne godine u istoj fazi Europske lige tijesno ispadali od Glasgow Rangersa i CSKA Sofije, Osječani su priželjkivali slavlje protiv favoriziranih Švicaraca. Pobjeda protiv Rijeke u premijeri Nenada Bjelice na klupi, dodatno je nahranila momčad optimizmom. No, niti ovoga puta Osijek nije uspio.

Već u četvrtoj minuti gosti su opasno zaprijetili, Wolfswinkel je fino spustio loptu za Cabrala čiji je udarac završio pokraj desne vratnice. U osmoj minuti Frei je snažno pucao iz daljine, ali nije bio dovoljno precizan.

Daleko bolje otvaranje Basel je okrunio vodstvom u 18. minuti. Stocker je ubacio s desne strane, a Cabral glavom sa svega 5-6 metara bez problema matirao Ivušića. Brazilski napadač je prošle sezone bio najbolji strijelac Basela s 18 golova, a koliko je opasan pokazao je i u Gradskom vrtu.

Gosti su u 20. minuti imali još jednu prigodu. Frei je okomitom loptom proigrao Wolfswinkela koji je puca prizemno s ruba šesnaesterca, no Ivušić je nogom obranio Nizozemčev udarac.

Nažalost, u samoj završnici poluvremena, Basel je povećao vodstvo. Opet je to bila sjajna akcija Švicaraca, Pululu je idealno gurnuo loptu za neuhvatljivog Stockera koji vrlo precizno šalje loptu uz lijevu vratnicu za 0-2.

Prvu pravu priliku na utakmici Osijek je imao u 47. minuti, Bočkaj je lijepo centrirao, vratar Nikolić samo kratko odbio loptu na 8-9 metara do Kleinheislera koji šalje loptu iznad grede.

U 62. minuti pokušao je i Bočkaj, ali je pucao pored gola. Tri minute kasnije Jugović je imao sjajnu priliku, ali nije bio precizan. U 68. minuti vidjeli smo i spornu situaciju u kaznenom prostoru Basela nakon što je odvučen Kleinheisler, no španjolski sudac nije pokazao na bijelu točku.

U 79. minuti samo su centimetri dijelili Osijek od pogotka. Mierez je sjajno raspalio po lopti s više od 20 metara, a čuvar mreže gostiju vršcima prstiju loptu odbio u vratnicu.

Tračak nade stigao je u 84. minuti kada su Osječani zasluženo smanjili rezultat. Iz prekida je ubacio Pilj, a Majstorović odlično skočio i glavom pogodio sam desni kut ovaj puta nemoćnog Nikolića.

U preostalom vremenu Osijek je jurnuo po izjednačenje, ali nažalost, nije uspio.

OSIJEK - BASEL 1:2

OSIJEK. Stadion Gradski vrt - bez gledatelja; Sudac: José Luis Munuera Montero (Špa)

Strijelci: 0:1 Cabral (18), 0:2 Stocker (44), 1:2 Majstorović (84)

Žuti kartoni: Žaper, Silva / Widmer, Cabral, Padula, Stocker

Crveni kartoni: -

OSIJEK: Ivušić - Silva, Škorić, Majstorović, Talys - Žaper, Jugović, Kleinheisler (od 76. Pilj) - Bočkaj (od 81. Grgić), Grezda (od 64. Mierez), Erceg

BASEL: Nikolić - Comert, Widmer, Alderete, Pululu (od 70. Vonmoos) - Padula, Campo (od 85. Van Der Werff), Stocker, Frei - Wolfswinkel, Cabral (od 63. Ademi)

UŽIVO

90+4' Bjelica je na rubu živaca. Bunio se na dodatak od tri minute pa je dobio četiri.

82' GOOOOL! Majstorović glavom ubacio za 2:1. Osjeku preostajemanje od 10 minuta da se vrate u igru!

75' Silva zaradio žuti karton, Kleinheisler izašao, Pilj ušao.

73' Osijek sada sjajno igra, Mierez je pucao s dva metra, ali lopta mu je otišla preko noge.

65' Osijek proigrao do gola Švicaraca, Jugović skrenuo u krivom smjeru. Ostaje 2:0 za goste.

62' Bočkaj je gađao sa šesnaest metara, lopta otišla van rašlji.

58' Bočkaj pucao slobodnjak s -26 metara, ali široko promašio.

50' Cabral namjerno gurnuo Žapera ispred suca i zaradio žuti karton.

48' Četiri igrača Osijeka bila su na desnom ubačaju, ali nisu uspjeli zahvatiti loptu.

46' Počeo je drugi dio susreta

POLUVRIJEME

Sudačke nadoknade nije bilo. Sforzina momčad igra brže, jače i uigranije nego Osijek.

44' GOL! Pululu bez problema prošao obranu Osijeka i 39' Widmer zaradio žuti karton, spustio loptu kapetanu Stocku, koji je matirao Ivušića.

33' Još jedan udarac Basela prema mreži Osijeka. Stocker je pucao sa 16 metara, Majstorović blokirao.

30' Osijek se doima izgubljeno, kao da nije ista momčad koja je igrala protiv Rijeke. Basel igra smireno, iako je Osijek krenuo prema naprijed.

19'  Golman Osijeka sjajno je obranio napadaču Basela koji je pucao s 10-ak metara.

18' Basel poveo golom Cabrala. Pululu se otarasio Škorića, ovaj je dodao do Stockera, a on je ubacio za Cabrala.

12' Osijek je imao pokušaj preko Talysa i Grezde na lijevoj strani, lopta ipak nije došla nikome u sredinu.

9' Udarac Freija s tridesetak metara otišao je preko gola Ivušića.

1' Počeo je okršaj na Gradskom vrtu. Prođe li Bjelica Basel, Osijek će igrati protiv Anorthosisa.

SASTAVI

OSIJEK (4:3:3): Ivušić - Oliveira, Majstorović, Škorić, Silva - Kleinheisler, Žaper, Jugović - Grezda, Erceg, Bočkaj

BASEL (4:4:2): Nikolić - Widmer, Cornert, Alderete, Padula - Stocker, Campo, Frei, Pululu - Van Wolfswinkel, Cabral