ZASLUŽENO POBIJEDILI

Olmo nakon plasmana u polufinale Lige prvaka otkrio tajnu Leipziga

ig/h

Nogometaši Leipziga plasirali su se u polufinale Lige prvaka, a bivši Dinamov nogometaš Dani Olmo zabio je vodeći gol u pobjedi Leipziga 2:1 protiv Atlética. Atlético je izjednačio u 71. minuti, a strijelac je bio Joao Felix iz penala. Odlučujući pogodak zabio je džoker s klupe, 21-godišnji američki veznjak Tyler Adams (88).

14.08.2020. u 07:23

"Nakon vodećeg gola Atléticu smo dopustili da se slobodnije kreće, ali uspjeli smo zabiti drugi gol kojim je sve definitivno riješeno. Čitavo vrijeme smo igrali onako kako inače igramo, kako znamo igrati, i zasluženo smo pobijedili", izjavio je Olmo za televiziju Movistar.

"Bila je to teška utakmica, upravo onakva kakvu smo i očekivali. Svi smo morali dati sto posto. Ključno je to što svi zajedno idemo u istom pravcu, što niti jedan igrač u našoj momčadi nije važniji od ostalih. Svi igrači vjeruju u ideju ovog kluba", dodao je Olmo.

Leipzig će u polufinalu 18. kolovoza igrati protiv Paris Saint-Germaina, koji je eliminirao talijansku Atalantu s 2:1. U preostala dva četvrtfinalna susreta sastaju se Barcelona - Bayern (petak, 21 sat), te Lyon - Manchester City (subota, 21 sat).

"Sada se moramo odmoriti i misliti na PSG, jer će utakmica protiv njega biti jednako teška, ako ne i teža", zaključio je Olmo.

I bez svog najboljeg strijelca Tima Wernera, koji je otišao u Chelsea, Leipzig je pod trenerskom palicom 33-godišnjeg trenera Juliana Nagelsmanna uspio dobiti favorizirani Atletico. U utakmici s malo šansi u prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti priliku Atleticova veznjaka Carrasca u 13. minuti, ali vratar Gulacsi odlično je reagirao.

No, u drugom poluvremenu ipak je došlo do raspleta. U 51. minuti Leipzig je poveo nakon lijepe akcije u kojoj je Sabitzerov ubačaj glavom u mrežu pospremio Dani Olmo.

Najskuplji igrač Atletica Joao Felix ušao je u igru u 58. minuti, a u 71. je zabio iz penala, kojeg je sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio branič Leipziga Klostermann.

I odlučujući pogodak zabio je džoker s klupe, 21-godišnji američki veznjak Tyler Adams, koji je zaigrao od 72. minute. Adams se proslavio u 88., kada je pucao s 18 metara, lopta je okrznula igrača Atletica promijenila je smjer i završila u mreži za konačnih 2:1.

Trener Atletica nije mogao računati na hrvatskog reprezentativca Šimu Vrsaljka i argentinskog napadača Angela Correu, koji su zaraženi koronavirusom, dok je Dani Olmo za Leipzig igrao do 83. minute.