KVALIFIKACIJE ZA EUROPSKO PRVENSTVO

Olićevi izabranici uvjerljivi u Koprivnici: Odluka o plasmanu donijet će se u utorak

av/h

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija je u susretu pretposljednjeg, 9. kola skupine G kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo, koje će se sljedeće godine održati u Slovačkoj, u Koprivnici svladala Andoru s 2:0 (0:0) te s ta tri boda stigla na drugo mjesto ljestvice.

11.10.2024. u 21:32

Strijelci su bili Dion Drena Beljo u 60. i Veldin Hodža u 86. minuti. Iako se gotovo čitavim tijekom susreta igralo na polovici Andore, Hrvatska je stvorila vrlo malo izglednih prilika za pogodak, u prvih 45 minuta samo jednu koju nije iskoristio Beljo.

Do vodećeg gola izabranici Ivice Olića stigli su u 60. minuti kada je nakon nekoliko odbijanja lopta stigla do Belje koji je snažnim udarcem s 10-ak metara uspio zatresti suparničku mrežu.

Nakon vodstva Hrvatske, Andora je ipak zaigrala malo ambicioznije što je ostavilo više prostora za protunapade hrvatske reprezentacije, a iz jednoga od njih u 86. minuti stigao je i drugi gol. Šotiček je pobjegao svojim čuvarima te vidio dolazak Hodže iz drugog plana kojemu nije bilo teško svladati već palog Rabela.

Odlučujuća utakmica

Hrvatska je ovom pobjedom stigla do učinka od 19 bodova, dva više od treće Grčke protiv koje će u utorak također u Koprivnici igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini.

U toj utakmici Hrvatskoj je za drugo mjesto i siguran nastup u dodatnim kvalifikacijama dovoljan i bod, dok bi eventualnom pobjedom mogla čak i do izravnog plasmana na EP kojega će uz devet pobjednika skupina izboriti i tri najbolje drugoplasirane reprezentacije.

Modrić otkrio tajnu velikog uspjeha Vatrenih: Dalić najavio promjene u veznom redu

Ranije u petak je Portugal potvrdio prvo mjesto u ovoj skupini i izravni odlazak u Slovačku 3:1 pobjedom na gostovanju kod Farskih Otoka. Tom je pobjedom Portugal stigao do učinka od 24 boda.