OD KRTICE DO DVA IZBACIVANJA GORDOG ALBIONA

ODLUČILI STE Engleze smo dobili nekoliko puta, ali ništa se ne može mjeriti s ovom pobjedom!

mn

Hrvatska nogometna reprezentacija u nedjelju na Wembleyju s početkom u 15 sati otvara nastup na Europskom prvenstvu utakmicom protiv Engleske.

13.06.2021. u 12:05

Hrvati i Englezi dosad su igrali 10 puta, "Vatreni" su slavili triput, Englezi pet puta, a dvije utakmice završile su bez pobjednika.

Tim povodom pitali smo vas, koja vam je pobjeda bila najdraža, a odlučili ste kako je to ona u polufinalu Svjetskog nogometnog prvenstva.

Čak 66 posto vas, od ukupno 2165 glasova, izjasnili ste se kako ništa ne može mjeriti s polufinalom u  Rusiji 2018. godine.

Priča je dobro poznata. Englezi su napokon naletjeli na ozbiljnu momčad i opekli se. Ipak, poveli su ranim pogotkom Kierana Trippiera koji je sjajno pogodio u petoj minuti iz slobodnog udarca. Međutim, Hrvatska se vratila, kao i u prethodne dvije utakmice s Danskom i Rusijom, ovog puta pogotkom Ivana Perišića u 68. minuti nakon sjajnog ubačaja Šime Vrsaljka. Treći put zaredom otišli smo u produžetke, no potrebe za penalima nije bilo. Na pravom mjestu u 109. minuti našao se Mario Mandžukić i odveo nas u finale.

Tridest posto onih koji su sudjelovali u anketi, kao najdražu pobjedu naveli su onu na Wembleyju 2007. godine.

Premda Hrvatskoj rezultat nije bio bitan, pokazali smo snagu jer smo dobili Engleze kojima je trebao remi. Uz nas smo prema Euru pogurali i Rusiju koji su nam kroz godine to često isticali.

Završilo je 3:2. Poveli smo golovima Nike Kranjčara i Ivice Olića, Englezi su izjednačili preko Lamparda Petera Croucha, ali točku na I stavio je Mladen Petrić

Prva pobjeda Hrvatske nad Engleskom stigla je 2006. godine tijekom kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Austriji i Švicarskoj. Preporođena Hrvatska pod Slavenom Bilićem uništila je Engleze na Maksimiru. Prvi pogodak zabio je Eduardo, a za drugi gol krivi su sami Englezi i famozna 'krtica'. Podsjetimo, Gary Neville dao je povratnu loptu za vratara Paula Robinsona, no lopta mu je preskočila nogu i završila u mreži. Na kraju je ostalo 2:0.

Za tu utakmicu, kao najdražu, glasovalo je četiri posto čitatelja.