UEFA SUPERKUP

REAL MADRID - EINTRACHT 2:0 Real lako protiv Eintrachta za prvu titulu ove sezone, Modrić igrao do 65. minute

mp

Nogometaši madridskog Reala pobjednici su ovogodišnjeg europskog Superkupa, oni su u Helsinkiju svladali Eintracht iz Frankfurta s 2:0 (1:0).

10.08.2022. u 22:52

Pogotke za pobjednika Lige prvaka protiv pobjednika Europske lige postigli su David Alaba (37) i Karim Benzema (65).

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 65. minute.

Tekstualni prijenos utakmice

90+3' Real je osvojio UEFA Superkup. Zaslužena pobjeda Madriđana.

90' Igrat će se jos tri minute sudačke nadoknade.

88' Pokušao je sada Knauff iznenaditi Courtoisa, no njegov udarac završava u bloku igrača Reala.

84' Trostruka izmjena u Realu. Iz igre izlazi Vinicius, ulazi Ceballos. Umjesto Kroosa ušao je Tchouameni, a svoju priliku dobio je i Rudiger, koji je ušao umjesto Carvajala.

80' Oduzeo je sada Casemiro loptu na sredini terena, no Benzema i Rodrygo nisu najbolje kombinirali i propala je dobra prilika Reala.

75' Izašao je Valverde, ušao je Camavinga.

71' Razigrao se Real u ovim trenucima i igrači Eintrachta gotovo da se ne vide na terenu. Real niže priliku za prilikom.

65' Izašao je Modrić iz igre, ušao je Rodrygo.

64' Zabija Benzema za 2:0. Asistirao je Vinicus Francuzu, koji puca iz prve i majstorski pogađa za povećanje vodstva Reala.

61' Kakva je sad ovo šansa bila za Real. Proigrao je Modrić Casemira na 20-ak metara, a Brazilac silovito poteže i pogađa gredu.

57'  Eintrachta radi dvije izmjene. Rode i Lindström su izašli, a ušli su Götze i Muani.

54' Ubacio je Mendy u sredinu, gdje je našao Viniciusa koji puca, no Trapp čudesno brani. Čini se da se lopta još od nekoga ranije odbila.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Obje momčadi kreću s istim sastavima.

45+1' Kraj prvog poluvremena. Kraljevi vode 1:0 golom Alabe u 37. minuti.

40' Nova velika prilika Reala. Pronašao je Kross Benzemu, koji s 10-ak metara gađa pokraj gola. Moglo je to biti 2:0.

37' Zabio je Alaba za vodstvo Reala. Nakon udarca iz kuta lopta je sretno došla do Austrijanca, koji je s nekoliko metara neometano zabio za 1:0.

36' Sjajna kontra za Real. Brzo su kombinirali Benzema i Vinicius, no udarac Viniciusa odlazi pored gola.

27' Primila se sada utakmica. Zagospodario je Real terenom, lopta je više u njegovu posjedu (60-40), no ne uspijevaju Madriđani stvoriti prave šanse. Najbliže golu bio je Vinicius u 16. minuti.

24' Dobro je sada šutirao Knauff s desne strane, no bilo je to previše iskosa i Courtois lako brani njegov udarac.

16' Stopostotna prilika za Real. Benzema je nesebično dodao za Viniciusa, koji gađa s nekoliko metara udaljenosti, no onda se ni od kuda ukazao Tuta i spasio siguran gol Reala.

13' Kakva prilika za Frankfurt. Pogriješio je Mendy i sjevnula je velika kontra njemačkog kluba, no fenomenalni Courtois spašava Real i brani udarac Kamade koji se našao oči u oči s belgijskim vratarom.

11' Malo je nedostajalo da Modrićevo dodavanje prođe do brzog  Viniciusa Juniora, no Toure u zadnji čas čisti loptu pred Brazilcem.

8' Bez prilika u prvih osam minuta susreta. Real dominira, no momčad Carla Ancelottija još nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Trappu.

1' Počela je utakmica UEFA Superkupa.

Najava utakmice

UEFA Superkup takmica je u kojoj igra osvajač Lige prvaka protiv pobjednika Europske lige. Real je u svibnju s 1:0 pobijedio Liverpool u finalu Lige prvaka, dok je Eintracht Frankfurt u finalu Europske lige slavio protiv Glasgow Rangersa nakon izvođenja jedanaesteraca.

Inače, ovo će biti prvi službeni dvoboj ove dvije momčadi nakon 1960., kada su Kraljevi slavili 7:3 i osvojili Kup europskih prvaka. Svih sedam golova tada su postigli Alfredo Di Stefano i Ferenc Puškaš. Dvije momčadi susrele su se i 2008., no riječ je bila o prijateljskoj utakmici koja je završila remijem 1:1.

Real je izraziti favorit, no nada njemačkog kluba je natjecateljska forma. Naime, Real do sada još nije odigrao nijedan službeni meč, dok je Frankfurt u novoj sezoni zabilježio dva susreta. Najprije je slavio 4:0 u Kupu Njemačke protiv Magdeburga, a u prvom kolu Bundeslige deklasirao ga je Bayern rezultatom 6:1.

Sastavi

Poznati su i sastavi momčadi. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić našao se u prvih 11 Real Madrida, dok će mu kolege iz reprezentacije, Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić, priliku čekati s klupe Eintrachta.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius, Benzema

Eintracht Frankfurt: Trapp, N'Dicka, Sow, Kamada, Rode, Toure, Borre, Lenz, Lindström, Tuta, Knauff