LIGE PETICE

NOGOMET U NEDJELJU Kovač slavio protiv Dijona, poraz Mourinha; zanimljivi rezultati i u Italiji

rj/h

Nogometaši Monaca, koje vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, pobijedili su u 16. kolu Francuske lige u gostima Dijon s 1:0 golom Vollanda u 15. minuti.

20.12.2020. u 17:59

Uspješan je u gostima i Bordeaux koji je s 2:0 bio bolji kod Strasbourga, a hrvatski reprezentativac Toma Bašić je odigrao cijelu utakmicu za Žirondince.

Navečer igraju Lille i PSG.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Leicester svladao Tottenham

U derbiju 14. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City je na gostovanju pobijedio Totenham sa 2:0 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

"Lisice" su povele u posljednjim trenucima prvog dijela golom Jamiea Vardyja iz kaznenog udarca, a pitanje pobjednika je razriješeno kada je Toby Alderweireld u 60. minuti ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Zanimljivo, Vardy je postao prvi nogometaš u povijesti koji je na gostovanjima Tottenhamu zabio golove na tri stadiona - White Hart Laneu, Wembleyju i sada na Tottenham Hotspur stadionu.

Leicester je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto s 27 bodova, četiri manje od Liverpoola.

Everton je treći s 26 bodova, dok je Tottenham nakon poraza od Liverpoola i Leicestera pao na četvrto mjesto.

Pobjede Milana i Intera, Leao ušao u povijest

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Sassuolo sa 2:1, a susret je obilježio Rafael Leao postigavši pogodak nakon svega šest sekundi igre što je najbrži gol u povijesti Serie A.

Gosti su krenuli s centra, Hakan Calhanoglu je uposlio Rafaela Leaoa koji je zabio za 1-0 nakon 6.7 sekundi.

Dosadašnji rekord držao je Paolo Poggi koji je u prosincu 2001. godine zabio gol za Piacenzu protiv Fiorentine nakon osam sekundi.

Alexis Saelemaekers je u 26. minuti doveo goste do 2-0, a konačnih 2-1 postavio je Domenico Berardi u 89. minuti. Ante Rebić nije nastupio za Milan.

Inter je identičnim rezultatom pobijedio Speziju. Za milanski sastav zabili su Achraf Hakimi (51) i Romelu Lukaku (71-11m), a za goste zabio je Roberto Piccoli (90+4).

Marcelo Brozović je igrao do 66. minute, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 80. minuti. Martin Erlić nije nastupio za goste.

Cagliari i Udinese su odigrali 1:1, a Marko Rog je igrao do 88. minute za domaći sastav.

Benevento je pobijedio Genou sa 2-0. Marko Pjaca je za goste igrao cijeli susret, dok Milan Badelj nije nastupio.

Večeras se još sastaju Atalanta - Roma, te Lazio - Napoli.

Na ljestvici vodi Milan s 31 bodom ispred Intera koji ima bod manje. Juventus je treći s 27 bodova.